Krásne góly pri víťazstve nad rezervou Slovana

5.10.2020, 10:31
stksamorin.sk
Tibor Őry

V 11. Kole náš tím zaznamenal najvyššie víťazstvo v sezóne, keď zdolal ŠK Slovan Bratislava B v pomere 4:1.

V súboji dvoch mladých kádrov ťahal od začiatku za dlhší koniec náš tím. V 13. minúte sa do svojho druhého prieniku v zápase dral Martin Rymarenko, keď ho obranca hostí fauloval pred šestnástkou len za cenu červenej karty.

Domáci tím sa snažil využiť prevahu o jedného hráča a pritlačil súpera vo viacerých akciách. Už tri minúty po vylúčení otvoril skóre Sebastián Nebyla. V 25. minúte sa nešťastne zranil Jorge Mendez, ktorého vystriedal Vlado Fujak. Napriek hernej prevahe sme v prvom polčase viac ako gól nedokázali vyťažiť. Paradoxne, v druhom, viac rozháranom polčase, sme dokázali streliť ďalšie tri. Najprv sa nádherne trafil Brahim Moumou, po ktorom síce hostia znížili, no v 79.minúte pridal takisto krásny gól Jakub Švec a v nadstavenom čase dal bodku za stretnutím Rymarenko.

Po víťazstve 4:1 sme v tabuľke poskočili na 9. miesto, najbližšie čaká na náš tím v sobotu, 10.10. na súperovom ihrisku Dubnica.

Hlas trénera Blaháča po zápase: “Včerajšie počasie ovplyvnilo kvalitu trávnika, na ktorom sa ťažko kombinovalo a spôsobovalo problem pri prechodovej fáze. Napriek tomu bol prvý polčas z našej strany určite zaujímavý. Súper dostal červenú kartu, dali sme gól, takže sme mohli byť na koni. Prvý polčas sme odohrali výborne, mohli sme pridať aj druhý gól, ktorý by nás upokojil.

Bohužiaľ, v druhom polčase sme hrali rozhárane, mali sme dlhšie držať loptu, mali sme byť kombinačne silní, čo sa nám však absolútne nedarilo. Slovan vôbec nevyzeral ako tím, ktorý zatiaľ nezískal ani bod. Aj v desiatich hrali dobrý futbal, pôsobili sebavedomo, boli nebezpeční. My sme spokojní s víťazstvom, určite viac ako s predvedenou hrou.”

ŠTK Šamorín – ŠK Slovan Bratislava B 4:1 (1:0)

Góly: 16. Nebyla, 56. Moumou, 79. Švec, 90. Rymarenko – 75. Henty

Žlté karty: Oikonomou, Bednár – Henty, Matoš

Červená karta: Habodasz

Rozhodoval: Ježík

Zostava ŠTK: Veszelinov – Marić-Bjekić, Malý, Oikonomou, Mendez (25. Fujak) – Bednár (86. Pančík), Nebyla (60. Švec), P. Nagy – Čunta (60. Jančo), Rymarenko, Moumou