streda, 24. júl. 2024
43011

Košice to vzdali, Šamorín chce ísť do toho

10.4.2019, 04:30
Slávka Gáborová

Šamorín patrí k vážnym záujemcom o organizáciu Európskeho olympijskeho festivalu mládeže EYOF (European Youth Olympic Festival).

Naše mesto sa o podujatie uchádza potom, ako Košice oznámili, že od tohto projektu z finančných dôvodov odstupujú.

Športové hry pre európsku mládež do 17 rokov sa uskutočnia 24. júla až 1. augusta 2021. Okrem Šamorína sú v hre ešte mestá ako napr. Poprad, Banská Bystrica či Nitra.

,,Áno, Šamorín má veľký záujem, ale ešte nie je nič rozhodnuté. Treba si uvedomiť, že treba napríklad poskytnúť ubytovanie pre viac ako päťtisíc ľudí a to je náročné,” povedal Ľubomír Souček z Slovenského olympijského výboru. Záujem o organizáciu hier potvrdil aj primátor mesta Csaba Orosz.

Okrem poskytnutia ubytovania pre tisícky ľudí (cca 3700 športovcov z 50 štátov, rozhodcovia, hostia a pod.), organizátor musí zabezpečiť športoviská pre atletiku, basketbal, cyklistiku, gymnastiku, hádzanú, judo, plávania, tenis a volejbal.

V prípade, že by Šamorín v spolupráci s x-bionic sphere uspel, zrejme by došlo aj k dostavaniu športovej haly, ktorej výstavba bola pred rokmi prerušená.

Ak by naše mesto uspelo, mohlo by ísť o veľký impulz pre jeho ďalší rozvoj. S organizáciou hier sa totiž spája aj vládna dotácia. Košici ju mali dostať vo výške 12 miliónov eur.

 

Copyright © 2024 Šamorínčan