nedeľa, 21. júl. 2024
Koronavírus: Vláda pritvrdila opatrenia

Koronavírus: Vláda pritvrdila opatrenia

15.3.2020, 19:11
Slávka Gáborová

Premiér Peter Pellegrini dnes večer oznámil sprísnenie opatrení v boji proti pandémii koronavírusu. Na Slovensku máme momentálne 61 chorých ľudí na Covid 19. Vláda zároveň vyhlásila núdzový stav.

Podľa premiéra sa ukázalo, že Slovensko urobilo dobre, keď tak rýchlo prijalo prísne opatrenia.

Od zajtra 6. hodiny sa uzatvárajú na 14 dní všetky maloobchodné prevádzky a prevádzky so službami, okrem potravín, drogérie, lekární, trafík, pôšt, bánk, púmp, stravovacích prevádzok a obchodov s krmivom pre zvieratá.

Od 16. marca je zákazaná aj prítomnosť zákazníkov v stravovacích zariadeniach. Jedlo môže byť poskytované len formou výdaja a donáškovej služby.

Vláda žiada nemocnice, štátne aj súkromné, aby prestali poskytovať plánované operácie. Svoje kapacity majú držať pre potreby starostlivosti o nakazených koronavírusom.

Ľudia, ktorým štát pomôže skupinovo sa vrátiť na Slovensko, pôjdu povinne do 14-dňovej karantény do Gabčíkova, na Donovaloch či v iných štátnych zariadeniach.

Na pondelkovom ústrednom krízovom štábe môže byť schválený príkaz, aby do prostriedkov hromadnej dopravy mohli ísť len ľudia s rúškom alebo jeho náhradou, avizoval premiér. To isté by sa mohlo týkať ľudí, ktorí si budú chcieť nakúpiť v prevádzkach, ktoré zostanú otvorené, teda napríklad v potravinách či v drogérii.

Najväčší zamestnávateľ na Slovensku, bratislavský Volkswagen, pravdepodobne zajtra prestane vyrábať. Oznámil to premiér Pellegrini. Dôvodom je, že sa vo fabrike zrejme vyskytol koronavírus. Rozhodnutie fabrika potvrdí v pondelok.

Copyright © 2024 Šamorínčan