sobota, 13. júl. 2024
gymnázium

Koronavírus: Stredné školy v Šamoríne budú od zajtra zatvorené

9.3.2020, 11:37
Oznam

Ako uvádza na svojej facebookovej stránke Trnavský samosprávny kraj od zajtrajšieho dňa, utorka 10. marca, až do piatka 13. marca 2020, budú zavreté všetky stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti TTSK.

V piatok bude situácia prehodnotená a župa rozhodne o ďalšom postupe. Kraj tiež pristupuje k úplnej dezinfekcii školských zariadení.

V Šamoríne ide o tieto školy:

Gymnázium Milana Rastislava Štefánika

Gymnázium Imre Madácha s VJM

Súkromná Hotelová Akadémia A SSOŠ SD JEDNOTA - táto škola nie je v zriaďovateľskej pôsobnosti TTSK, ale bude sa riadiť odporúčaniami TTSK.

Opatrenia v Šamoríne:

Pre výskyt koronavírusu na Slovensku primátor mesta nariadil všetkým klubom dôchodcov prerušiť svoju činnosť, v meste sa nebudú konať nijaké stretnutia seniorov. Nariadenie platí do odvolania. Primátor sa rozhodol prijať toto opatrenie preto, lebo koronavírus ohrozuje najmä staršiu generáciu a ľudí s oslabenou imunitou. Z toho dôvodu sú v Domove seniorov Ambrózia od 6. marca obmedzené návštevy.

Vedenie mesta žiada obyvateľov, aby obmedzili návštevu mestského úradu a iných inštitúcií, a osobne ich navštívili len v nevyhnutných prípadoch. Treba uprednostniť telefonické a elektronické vybavovanie agendy. Pri návšteve úradov a iných inštitúcií použite rozmiestnené dezinfekčné prostriedky.

 

Copyright © 2024 Šamorínčan