nedeľa, 26. máj. 2024
Koronavírus. Obchodné reťazce vyzývajú ľudí, aby nakupovali s mierou

Koronavírus. Obchodné reťazce vyzývajú ľudí, aby nakupovali s mierou

16.3.2020, 10:35
Denník N, redakcia

Billa, dm drogerie markt, Kaufland, Lidl, Metro, Terno a Tesco vyzvali ľudí, aby nakupovali s mierou a zohľadňovali reálne potreby. Reťazce zo Slovenskej aliancie moderného obchodu ubezpečujú, že robia všetko pre to, aby zvládli zvýšený dopyt po potravinách a drogérii.

Tvrdia, že pri nárazovom dopyte môže byť dočasne niektorý tovar nedostupný, no ide len o krátkodobý výpadok.

„Neustále monitorujeme situáciu a spolupracujeme s kompetentnými štátnymi orgánmi a úradmi verejného zdravotníctva, aby sme zabezpečili dodržiavanie ich odporúčaní,“ tvrdí SAMO.

Aliancia zastrešuje 755 maloobchodných a 6 veľkoobchodných prevádzok.  Jej reťazce zamestnávajú spolu 30-tisíc ľudí.

„Aktuálne je dôležité, najmä ohľaduplné správanie sa k sebe navzájom, čo pomáha aj obchodníkom, v efektívnejšom zásobovaní obchodov tovarom a následne aj jeho dokladaní do regálov. Potravín a drogériového tovaru v obchodoch a na skladoch je dostatok, vyzývame preto všetkých na pokoj a rozvahu aj pri ich nákupe,“ tvrdí SAMO.

Členovia SAMO tvrdia, že prijímajú potrebné opatrenia, aby eliminovali možné riziko prenosu koronavírusu na minimum. Chceme všetkých ubezpečiť, že členovia SAMO dodržiavajú prísne hygienické štandardy, ktoré sme v tejto mimoriadnej situácii ešte zintenzívnili. Všetci naši kolegovia sú zaškolení a vedia, aké pravidlá na ochranu pred rizikom nákazy majú dodržiavať.“

Odporúčania pre zákazníkov:

  • Vyhnite sa nákupom v čase špičky. Prosíme, nechajte deti doma a nákup urobte sami.
  • Nakupujte iba to, čo naozaj potrebujete. Ak sa nezmyselne zásobíte prehnaným množstvom produktov, ohrozíte jeho dennú dostupnosť pre iných.
  • Počas nákupu, prosím, dodržujte bezpečnostnú vzdialenosť pri obslužných pultoch či platení.
  • Odporúčame platby bezhotovostným stykom, je to rýchlejšie a pohodlnejšie.
  • Ak je možné, použite samoobslužné pokladnice.
  • Ak máte rúško, prosím nasaďte si ho a noste ho počas celého pobytu v obchode tak, aby zakrývalo ústa aj nos.
  • Ak rúško nemáte, použite, prosím, vreckovku, šál alebo akýkoľvek materiál na ochranu nielen seba, ale aj ostatných.
  • Pri nakupovaní dbajte na odporúčania zdravotníkov. Ani počas nakupovania sa nedotýkajte tváre, najmä pier, nosa a očí.
  • Ak máte kašeľ alebo nádchu, zakryte si, prosím, ústa a nos lakťom alebo vreckovkou a vreckovku vyhoďte do koša. Na ľudí v obchode, prípadne na jedlo a iné výrobky, prosíme nekašlite a nekýchajte.
  • Nenaberajte čerstvé výrobky (najmä pekárske) holými rukami, ale prosím, používajte jednorazové rukavice, vrecká alebo kliešte.

Kliknite sem pre všetko o koronavíruse

Copyright © 2024 Šamorínčan