pondelok, 20. máj. 2024
covid

Koronavírus: Na Slovensku je do dnes 186 potvrdených prípadov

23.3.2020, 17:32
Oznam

Dnešný súhrn najdôležitejších informácií:

— Na Slovensku máme 186 potvrdených prípadov koronavírusu,

– dnes pribudol zatiaľ jeden pozitívne testovaný, 28 ďalších vzoriek bolo negatívnych

Viac info po kliknutí na čítaj ďalej.

- Koronavírus nie je úplne nová choroba. Doteraz je pomerne veľký počet štúdií a zo 6 liekov, ktoré boli v týchto štúdiách sú na Slovensku registrované a dostupné 4 druhy liekov, hovorí Vladimír Krčméry,“ ďalší člen krízového štábu. Lieky podľa neho máme k dispozícii a už sa pripravuje aj registrácia piateho lieku.

- Robert Mistrík aj napriek tomu, že existujú lieky, upozorňuje, že to nie sú lieky, na ktoré sa môžeme úplne spoliehať. Sú to skôr lieky na zmiernenenie ťažkých klinických príznakov. Podľa jeho slov je stále najdôležitejšia disciplína obyvateľov.

- Dnešná kapacita verejných a súkromných laboratórií je približne 3000 testov za deň. Dnes je denne testovaných 300 ľudí. „Ak chceme dosiahnuť čo najväčší počet vyšetrení testami na vírus, treba do toho zapojiť aj súkromné laboratóriá,“ vyhlásil Matovič

-Premiér Igor Matovič hovorí, že zriadili na Slovensku permanentný krízový štáb s odborníkmi. Podľa premiéra Igora Matoviča treba permanentne sledovať situáciu, lebo sa stávalo, že pravá ruka nevedela, čo robí ľavá ruka. Permanentný krízový štáb je vyskladaný z odborníkov ako vedca Roberta Mistríka, profesora tropickej medicíny Vladimíra Krčméryho či predsedu Lekárskeho odborového združenia Petra Visolajského. Spolu budú riešiť situáciu koronavírusu na Slovensku.

Len počas dnešného zasadania prerokovali na krízovom štábe už približne 60 návrhov a riešení. Jedným z návrhov bolo aj zladenie informovania verejnosti o potvrdených prípadoch na Slovensku.

O nových prípadoch nákazy tak zrejme budú informovať vždy iba raz za deň a to tak, že sa uzávierka urobí večer v ten deň a informovať o nich budú na druhý deň ráno. Musí to ešte schváliť krízový štáb.

Copyright © 2024 Šamorínčan