nedeľa, 21. júl. 2024
Kormidlo šamorínskeho tímu prevezme Branislav Sokoli

Kormidlo šamorínskeho tímu prevezme Branislav Sokoli

27.6.2019, 11:00
Jakub

Do novej spolupráce s novým trénerom. ŠTK Šamorín si krátko po začiatku prípravy vyhliadol nového hlavného trénera. Stal sa ním 47-ročný Branislav Sokoli, ktorý v uplynulých rokoch pôsobil ako asistent trénera Zsolta Hornyáka pri angažmánoch Luch Vladivostok a Slovan Liberec.

„Koncom mája sme spolu s kolegom Hornyákom nečakane ukončili pôsobenie v FC Slovan Liberec, aj keď sme tam mali ešte zmluvu na ďalšie obdobie.Pri odchode z Liberca som sa dozvedel, že dochádza k spolupráci medzi DAC Dunajská Streda a FC ŠTK 1914 Šamorín, čo ma zaujalo. Následne som dostal pozvanie na výberový pohovor, kde som zrejme presvedčil zástupcov DAC a ŠTK, aby ma angažovali. Samozrejme, teším sa, že som dostal príležitosť pracovať v ambicióznom klube,“ opisuje kouč, ako došlo k spojeniu so Šamorínom.

Pred spomínanými zahraničnými angažmánmi pôsobil tréner Sokoli v druhej lige, kde viedol Lokomotívu Košice ako hlavný tréner. So Šamorínom sa však priamo nestretol, keďže v sezóne, keď sa ŠTK vrátil do druhej ligy, prijal ponuku z Ruska. „Samozrejme, že som medzičasom sledoval 2.ligu a myslím si, že mám aj dostatok informácii, či už z médii alebo priamo od hráčov a priateľov. Kvalita išla hore a myslím, že je to veľmi náročná súťaž, keďže v predošlej sezóne až do záverečných kôl hralo veľa klubov o záchranu alebo o baráž o postup. Som plný očakávania, keďže som v poslednom období pôsobil viac v zahraničí. Teším sa hlavne na spoluprácu s mladými hráčmi, ktorých v kádri bude veľa. Verím, že sa budú chcieť učiť a pomôžem v ich príprave na vyššiu súťaž,” zhrnul kouč.

Ten prichádza do klubu krátko po začiatku letnej prípravy, keď sa postupne formuje káder. Už o mesiac začína ligový ročník, preto času na spoznávanie sa veľa nie je. „Musím sa priznať, že o tíme si zháňam informácie za pochodu, budem veľa komunikovať s manažérom klubu a kolegami. Samozrejme, že časom si urobím svoj pohľad, ale verím, že sa s klubom zoznámim čo najskôr a naša spolupráca bude fungovať. Viem, že z kádra po skončení minulej sezóny odišlo veľa legionárov a naopak do kádra pribudli mladí hráči z akadémie DAC,“ prezradil.

Pre šamorínskeho diváka je nový tréner po viacročnom pôsobení v zahraničí neznámou. Aký trénerský štýl môžu teda očakávať?„ Teším sa na fanúšikov v Šamoríne a verím, že im budeme svojou hrou robiť radosť. Verím, že budú naších mladých hráčov podporovať a keď uvidia, že chlapci bojujú, tak im odpustia aj chyby, ktoré urobia. Budeme sa chcieť prezentovať aktívnym futbalom, s rýchlym prechodom do útoku a celoplošným pressingom po strate lopty. Tým som naznačil aj svoju trénerskú filozofiu. Samozrejme, že sa budem snažiť aj úzko spolupracovať s trénerom DAC, Hyballom, a nastaviť herný štýl tak, aby hráči, ktorí prídu na striedavý štart k nám, nemali problém pochopiť, čo od nich budeme vyžadovať. Verím, že táto spolupráca bude prospešná pre obidve strany,“ uzavrel nový kouč ŠTK Šamorín, Branislav Sokoli. Jeho asistentom bude aj naďalej Juraj Baláž, ktorý pôsobí v Šamoríne štvrtú sezónu. Ich premiérou na lavičke bude sobotňajší zápas proti DAC Dunajská Streda, ktorý sa odohrá v MOL Akadémii od 10:30.

Hajrá Somorja!

Článok prevzatý zo stránky stksamorin.sk. Pôvodný článok tu.
Copyright © 2024 Šamorínčan