streda, 17. apr. 2024
Koncom mája sa už môžeme tešiť na samozber jahôd

Koncom mája sa už môžeme tešiť na samozber jahôd

15.5.2020, 08:27
Peter Gábor

Po 23.máji sa možno dočkáme obľúbeného samozberu jahôd na poli za Šamorínom. Všetko závisí od toho, kedy jahody dozrejú k plnej rodivosti.

Podrobnosti po kliknutí na čítaj ďalej.

Informácia spoločnosti Boni Fructi, spol. s r.o. :

Milí priatelia, vzhľadom na to, že denne dostávame také množstvo otázok ohľadom samozberu jahôd, že na ne nevieme odpovedať ani v komentároch ani v súkromných správach, týmto vás chceme informovať o tom, čo zatiaľ vieme povedať o tohoročnom samozbere.

KEDY
Samozber nemožno predpovedať termínovo. Závisí od toho, kedy poľné jahody dospejú k plnej rodivosti. Odhad je po 23. máji.

AKO
Ako v týchto časoch, keď musíme byť opatrní, bude prebiehať samozber, ešte ladíme. Ale vzhľadom na to, že ide o exteriér a pomerne veľkú plochu, nemal by byť problém dodržať potrebný odstup a s disciplínou pri vážení a platbe tiež nebude problém. Podrobnosti uvedieme, keď to bude aktuálne tu na Facebook stránke.

ZA KOĽKO
To tiež ešte nevieme presne povedať. Záleží od reálnej úrody, odbytu, množstva záujemcov. Samozrejme ale je, že samozberové jahôdky budú lacnejšie, ako pri kupovaní už nazbieraných.

ĎALŠIE INFORMÁCIE
Nemusíte nám písať množstvo súkromných správ, všetko podstatné sa dozviete na našej Facebook fanpage. Dajte like našej stránke a o všetkom sa včas dozviete. Informácie o spôsobe, termínoch, otvorení a zatvorení samozberu nájdete tu. Nemusíte sa obávať, samozber nebude trvať len jeden – dva dni a myslíme, že každému záujemcovi sa ujde nazbierať si jahôd. Tešíme sa na vás!

Copyright © 2024 Šamorínčan