streda, 17. apr. 2024
Komunitné sadenie stromov vo Hviezdoslavove

Komunitné sadenie stromov vo Hviezdoslavove

17.5.2021, 14:16
obec Hviezdoslavov

Obec Hviezdoslavov pozýva na svojej stránke obyvateľov na komunitné sadenie stromov v avizovanom Areáli "Šibenička", ktoré sa uskutoční cez víkend, 29. mája 2021 (v sobotu) od 9:00. Každá pracovitá ruka sa zíde!

Na tento deň máme nachystaných niekoľko desiatok kusov vzrastlej zelene, ktorú spoločne na akcii zasadíme, v súlade s urbanistickou štúdiou tzv. "nultej" fázy Areálu Šibenička.

V sobotu 29. mája tak môžete byť s nami pri započatí novej aleje v pripravovanom veľkometrážnom Relaxačnom areáli Šibenička o rozlohe takmer 5 ha, oproti štrkoviskám (za Podhájom, smerom na Štvrtok n/O), ktorý bude rajom piknikov, trhov, oddychu, zelene, športu, relaxu a oázou kultúrneho leta vo Hviezdoslavove.

Prineste si pracovný odev, rukavice, dobrú náladu a smiech (a samozrejme, niečo na pitie, príp. na zahnatie hladu). Drobné pohostenie zabezpečí aj obec Hviezdoslavov. Veľmi nám pomôže, ak si prinesiete aj vlastný rýľ (určite ich nebudeme mať dosť)...

Jednotlivé vzrastlé stromy (v 1. etape budeme sadiť cca. 40ks pagaštanov konských) si vzápätí budete môcť aj "adoptovať". Pod každým "adoptovaným" stromom bude tabuľka s Vaším menom, príp. s menom Vašej rodiny, ktorá sa na jeho výsadbe podieľala. Viac informácií vysvetlíme priamo na mieste, v sobotu ráno. Už teraz sa na Vás všetkých veľmi tešíme.

Akcii bude na mieste šéfovať Úsek obecnej údržby Hviezdoslavov.

Pozn.: parkovať v areáli (ani na súkromných pozemkoch v blízkosti) ešte NIE JE možné - príďte, prosím, pešo, príp. na bicykli...

Copyright © 2024 Šamorínčan