nedeľa, 19. máj. 2024
mezovsky

Kapitán Mezovský: Do nového roka namotivovaní

11.1.2021, 07:37
www.stksamorin.sk

Úvodné slovo nového roka si vzal kapitán, Ľubomír Mezovský.

Len s dvoma hráčskymi odchodmi a jedným trénerským sa šamorínska partia stretla vo štvrtok na úvodnom zraze zimnej prípravy. Už aj s uzdraveným kapitánom Ľubom Mezovským, ktorého sme hneď prekvapili žiadosťou o rozhovor.

Ľubo, tak v akej nálade sa v novom roku stretávate?

Určite v dobrej. Jasné, že rezonovali tri výsledky po reštarte, ale herne celá jesenná časť nebola zlá. Ja sa vždy snažím hľadať pozitíva a na výkony sa určite dá nadviazať na jar. Samozrejme, v kabíne bola cítiť obrovská motivácia, lebo len rozprávať o výkonoch sa nedá, musíme pridať aj výsledky a tam práve pramení ta namotivovanosť.

Medzi sviatkami prišla správa o konci trénera Jána Blaháča. Ako ste ju prijali?

Prekvapila nás. Koniec trénera nám oznámil prezident klubu. Ja osobne som potom s trénerom aj volal, pochopil som jeho dôvody. V Šamoríne sme vytvorili výborný kolektív a vždy, keď má niekto príležitosť posunúť sa vyššie, doprajeme mu to. Takže aj trénerovi Blaháčovi som v mene kabíny poprial veľa šťastia v ďalšom pôsobisku a kariére.

Stihol si na úvodnom zraze posunúť spoluhráčom aj nejaké kapitánske posolstvo?

My sme samozrejme boli v kontakte aj počas prestávky. Naše správy sa niesli v tom duchu, že sa už tešíme na zraz, aby sme mohli začať pracovať. Upozornil som hlavne tých mladších chalanov, aby už na prípravu prišli pripravení. Tento rok je predsa len o niekoľko týždňov kratšia, času nebude nazvyš, takže dôležité bude byť čím skôr vo forme.

Keďže ste boli už pred zrazom v kontakte, dali ste si aj nejaký cieľ pre druhú polovicu sezóny?

Už v lete sme si dali interný cieľ, ktorý nateraz nebudem vynášať z kabíny, ale aj v polovici súťaže verím, že je v našich silách ho splniť. Okrem tých tímových cieľov, má určite každý hráč aj svoj individuálny, či je to počet strelených gólov, vychytaných núl, prestup do vyššej súťaže či zahraničia. Je dôležité pochopiť, že aj tie sa budú ťažšie napĺňať, ak sa nebudeme ako tím posúvať v tabuľke vyššie. Takže tímové aj individuálne ciele spolu súvisia.

Ako si sa cítil po prvom tréningu?

Na jeseň som bol zranený, mal som aj menšie zdravotné problémy. Našťastie už je všetko v poriadku. Môžem byť už v stopercentnej záťaži. Dlhý výpadok samozrejme cítim po kondičnej stránke, ale urobím všetko pre to, aby som bol čo najskôr úplne pripravený.

Hajrá Somorja!

Copyright © 2024 Šamorínčan