utorok, 16. apr. 2024

Kapela The Butchers sa nezastavuje, chalani vydávajú ďalšie EP a nový videoklip

2.11.2020, 13:55
Oznam

Ubehlo len pár mesiacov od vydania EP s názvom Wounds a chalani z The Butchers už prichádzajú s novým materiálom. Nové EP nesie názov Hope a kapela sa v nej vracia k hard a heavy rockovým koreňom. Nový materiál, ktoré vychádza vo forme dvoj CD a bude obsahovať oba EP vydané v roku 2020.

 

„Zakúpením EP Wounds automaticky získate aj EP Hope, keďže oba CD sa nachádzajú v jednom obale. Rozhodli sme sa pre takúto formu vydania, keďže tie dve albumy sa perfektne dopĺňajú. EP Hope oproti predošlému albumu je troška jemnejší. Obsahuje až tri pomalšie skladby, z ktorých jedna je akustická a tri hard rockové skladby s drsnejšími gitarovými riffmi. CD sa oplatí kúpiť z viacerých dôvodov. Jedna je tá, že v súčasnosti toto je najlepšia forma ako môžu ľudia podporiť činnosť kapely, keďže koncerty teraz vôbec nemáme. Druhá dôvod je ten, že EP Hope bude zverejnené na online streamovacích službách iba v decembri,“ dodáva frontman kapely András Hushegyi.

 

 

 

 

Butchers_album

 

 

Kapela zároveň zverejnila aj nový videoklip ku skladbe Open your eyes, ktorá je úvodnou pesničkou nového albumu. Videoklip ku skladbe bol natočený v takzvanej Bábkobej sále Mestského kultúrneho strediska v Šamoríne. „Sme veľmi radi, že sme mohli natočiť tento videoklip práve v tejto sále, tu sa totiž všetko začalo. Spolu s bratom sme tu už hrávali aj pred vznikom The Butchers v rôznych iných hudobných projektoch. Už viac než 12 rokov skúšame v priestoroch MSKS a sme veľmi radi, že Mestské kultúrne stredisko v Šamoríne takýmto spôsobom podporuje živú hudbu v meste,“ vysvetľuje János Hushegyi výnimočnosť tohto priestoru.

 

 

Videoklip vznikol v spolupráci s mladým kameramanom Jakubom Horňákom. Strihaniu videa sa už klasicky ujal András Hushegyi, ktorý dodáva: „Celý proces realizácie videoklipu bol veľmi prirodzený. S Jakubom sa pracovalo veľmi dobre, všetky zábery sme stihli natočiť behom štyroch hodín. Aj my sami sme boli prekvapený z toho ako rýchlo sme to vedeli dokončiť. Keďže sme mali natočené kopu dobrých záberov, tak som vedel urobiť strih videa za necelý jeden týždeň. Určite ešte budeme pokračovať v spolupráci. Máme v pláne ešte behom tohto a budúceho roka vydať ďalšie videoklipy. Nudiť sa určite nebudeme.“

Nové CD si môžete zakúpiť cez webstránku (thebutchers.eu) alebo cez facebook stránku (www.facebook.com/thebutchersmusic/) kapely.

thmbnl1

 

Copyright © 2024 Šamorínčan