nedeľa, 26. máj. 2024

Kapela The Butchers prichádza s novým videoklipom, spev v ňom prevzal gitarista

29.6.2020, 09:30
The Butchers

Po piatich rokoch od predchádzajúceho albumu predstavuje kapela The Butchers skladbu Everything, ktorá reprezentuje úplne novú tvár razenia hudobného štýlu kapely a tiež ich nové EP. Počas pandémie kapela mala čas v kľude dokončiť materiál k skladbe, s ktorou prichádza aj nový moment, nakoľko sa v tejto piesni spevu ujal gitarista János Hushegyi.

 

 

 

János Hushegyi je zároveň autorom celej skladby, na ktorej pracoval približne dva roky. „Napriek priamočiarejšiemu textu piesne Everything by som rád upriamil pozornosť na to, že text vypovedá o pomerne vážnej téme. Opisujem v nej to, ako depresia dokáže ovplyvniť ľudí v rodine a ich blízkych. Túto skladbu sme venovali práve ľudom, ktorí v ťažkých životných situáciách, ktoré život prináša, sa vedia obetovať a pomôcť. Veľakrát je to však skoro nemožné, nakoľko v takýchto situáciách si ľudia, ktorí majú depresiu, volia skôr samotu a izoláciu od okolia,“ hovorí János, ktorý pri písaní osobného textu vychádzal z vlastných životných skúseností.

 

 

„Vždy sa snažíme robiť nové skladby tak, aby bolo cítiť progres. Nazdávam sa, že ak človek vyhľadáva a počúva veľa hudby, tak aj podvedome dozrieva a dospieva a jeho vnímanie i tvorba naberá iný smer. Po vydaní predošlého albumu sme sa rozhodli vybrať trocha iným smerom a trvalo nám päť rokov, kým sme vedeli vytvoriť dosť silný materiál na to, aby sme sa s nim stotožnili a následne ho aj vydali. Cieľom bolo, aby sme nahrali iba také skladby, ktoré budeme s radosťou hrať na koncertoch, a to sa nám podarilo,“ prezrádza János.

 

 

Zaujímavosťou je, že základy skladieb ako bicie, basu a gitary nahrávali naživo, celá kapela naraz presne tak, ako sa to robilo za čias Elvisa Presleyho. „Okrem toho, že to pre nás bol veľký zážitok, tak takéto natáčanie zachytí niečo magické, čo pri klasickom štúdiovom nahrávaní a vrstvení nezachytíte. Je to tá spoločná energia a synergia, ktorá sa deje v práve prítomnom momente a vzniká medzi hudobníkmi,“ vysvetľuje János proces vzniku piesne. Skladby z nového EP predstavujú novy smer, akým sa kapela uberá, špecifikujú ako surovejší, priamočiarejší rock smerujúci k stoner rocku. Mix a master celého EP mal na starosť Ádám Szabó z galantského štúdia Gila.

 

 

Klip natáčal talentovaný kameraman Krisztián Kovács. „Toto je už tretie video, ktoré pre nás natočil a pracovalo sa s ním fakt dobre. Veľa ľudí má rôzne kamery, ale iba málo z nich s nimi vie aj tak pracovať ako Krisztián,“ hovorí János a ďalej dodáva: „Našou ambíciou je aby sa naša hudba dostala k čo najviac poslucháčom a divákom, a to si vyžaduje húževnatosť a veľa práce.“

 

 

Skladba Everything pochádza z nového EP kapely s názvom Wounds, ktorý vyšiel 30. mája a je dostupný na stránkach rôznych streamovacích služieb.

 

 

 

 

 

 

 

The Butchers 2020 The Butchers Everything

 

Copyright © 2024 Šamorínčan