nedeľa, 16. jún. 2024
Juraj Pančík: Nasadením vyrovnaní, prehrali sme štandardkami

Juraj Pančík: Nasadením vyrovnaní, prehrali sme štandardkami

11.8.2021, 09:00
www.stksamorin.sk

“Na Východe sa body berú ťažko,” potvrdí vám každý fanúšik druhej ligy, ktorý túto súťaž sleduje dlhodobejšie. Platí to aj v prípade ŠTK Šamorín, hoci napríklad minulá sezóna bola z nášho pohľadu vydarená.

V ostatných siedmich zápasoch tejto a predošlej sezóny sme z Východu (FC Košice, Slavoj Trebišov, Partizán Bardejov, FK Humenné) brali len šesť bodov, z toho tri v Bardejove v úvodnom kole tejto sezóny po tesnej výhre 0:1. Pritom v minulej sezóne sa nášmu tímu podarilo bodovať na ihriskách favoritov na postup, či už Banskej Bystrice, alebo Podbrezovej a v rámci bodov zo súperových ihrísk sme boli v TOP 6. Prehra v Humennom však potvrdila, že na opačnom konci republiky nie sme natoľko úspešní.

“Nemyslím si, že je to o vzdialenosti. Na všetky tieto zápasy odchádzame deň vopred, máme dostatok času a starostlivosti z realizačného tímu, aby sme zregenerovali, hoci je cesta dlhá,” prezrádza jeden z najskúsenejších, kapitán mužstva, Juraj Pančík. Prečo nám teda mužstvá z Východu nesedia?

“Nie sme jediné mužstvo, ktorému sa tam hrá ťažko, myslím, že to majú všetky tímy rovnako. Domáce mužstvá sú rýchle na lopte, hrajú s veľkou agresivitou, dohrávajú každý jeden súboj až na hranici faulu. Veľkú rolu hrá búrlivé prostredie. Ak sa im v takomto nastavení nevyrovnáte, ťažko vezmete body,” zanalyzoval Pančo, v čom je špecifickosť hrania na Východe, no zároveň zanalyzoval aj ostatný súboj v Humennom.

“Domácim sme sa dokázali vyrovnať v nasadení, po polhodine hry sme prebrali taktovku zápasu. Doplatili sme ale na nepostrážené štandardky a na to, že sme nevyužili svoje šance, ktoré najmä za stavu 2:1 prišli,” uzavrel humenskú kapitolu náš pravý obranca. “Už sa pozeráme na ďalší zápas. Hráme doma, chceme vyhrať.”

Copyright © 2024 Šamorínčan