streda, 24. júl. 2024
jozef_bednar

Jozef Bednár: Zúčastním sa verejnej debaty s kandidátmi

12.10.2018, 06:52
Slávka Gáborová

Kandidát na primátora Jozef Bednár (nezávislý) včera oznámil, že zmenil svoje rozhodnutie nezúčastniť sa verejnej predvolebnej debate s občanmi.

Diskusia sa uskutoční vo štvrtok 18. októbra v bábkovej sále MsKS o 18. hodine a pripravuje ju občianske združenie Moderný Šamorín pre všetkých.

,,O stanovisku kandidáta Strany maďarskej komunity na primátora Šamorína, v ktorom okrem iného hovorí aj o tom, že nepovažuje “za prijateľné získavanie voličov prostredníctvom debát”, som sa dozvedel až na druhý deň po mojej reakcii k chystanej verejnej diskusii OZ Moderný Šamorín. Keďže sa týmto šanca, že sa s ním môžem pred komunálnymi voľbami stretnúť vo verejnej diskusii, znížila takmer na nulu, rozhodol som sa účasť v chystanej diskusii prijať,” uviedol J. Bednár. Reagoval tak na vyhlásenie terajšieho viceprimátora Csabu Orosza, ktorý účasť odmietol.

Zo šiestich kandidátov sa tak spoločne stretnú s občanmi traja z nich. Edita Lysinová (nezávislá s podporou Most-Híd), Tibor Pogány (nezávislý) a J. Bednár.

Diskusiu odmietli C. Orosz (SMK) a Vojtech Kovács (nezávislý). Marian Bölcs (OĽaNO) sa k účasti na debate zatiaľ nevyjadril.

Copyright © 2024 Šamorínčan