nedeľa, 26. máj. 2024
Jazerá za Podhájom už viac nie sú banským priestorom

Jazerá za Podhájom už viac nie sú banským priestorom

29.7.2021, 12:30
obec Hviezdoslavov

Po rokovaní s majiteľmi predmetných pozemkov obec Hviezdoslavov informuje, že dvojica štrkovísk (umelých jazier) v kat. území Hviezdoslavova, nachádzajúcich sa medzi Hviezdoslavovom a Štvrtkom n/O, dnes už viac nie je tzv. „banským priestorom“. Ťažba skončila v čase nástupu nového vedenia obce koncom r. 2018, až do r. 2021 bola však lokalita oficiálne baňou, hoci s ukončenou ťažebnou činnosťou.

Na stránke obce sa ďalej uvádza:

Chápeme, že teplé letné počasie spolu s priezračne čistou vodou Vás naozaj láka, ale dovoľte nám, prosím, opätovne, v súčinnosti s Policajným zborom SR - OOPZ Šamorín - dôrazne upozorniť Vás, aby ste svoje vozidlá neparkovali na krajniciach v bezprostrednej blízkosti štrkovísk, a to ani na strane štrkovísk, ani na strane obecnej Komunitnej záhrady „Šibenička“.

Príslušníci policajného zboru vykonávajú v lokalite kontroly každý pracovný či víkendový deň. Robíme všetko pre to, aby už budúcu sezónu, keď sa uskutoční úspešné preklasifikovanie Šibeničky na plochy športu a rekreácie, bolo parkovanie motorových vozidiel omnoho príjemnejšie a bezpečnejšie...

Kúpanie aj naďalej, prirodzene, oficiálne povolené nie je. Dobrou správou je však informácia, že po dlhej sérii rokovaní sa práve v týchto dňoch vyhotovuje zmluva o spolupráci, ktorá zadefinuje vyčlenenie časti pozemkov na vytvorenie verejnej (obecnej) pláže – na kúpanie a rekreáciu. Zmluva by mala byť predložená a schvaľovaná už na najbližšom riadnom zasadnutí obecného zastupiteľstva, a to dňa 7. septembra 2021.

Ďakujeme za spoluprácu a porozumenie...
 

Copyright © 2024 Šamorínčan