streda, 17. apr. 2024
stk zilina

Jasná prevaha na víťazstvo nestačila

15.2.2021, 07:36
stksamorin.sk

V prvom jarnom kole sme napriek množstvu šancí remizovali s rezervou MŠK Žilina výsledkom 1:1.

Na umelej tráve v MOL Akadémii sa to na súpera valilo od úvodu, no z ojedinelého útoku udreli práve hostia, keď sa v 9. minúte presadil Kaprálik. Šamorínsky tím následne ešte pridal na útočnej aktivite, keď sa do viacerých šancí dostal na pravom krídle Jakub Švec. Blízko gólu boli aj Rymarenko a Baéz, do prestávky sa nám však gól streliť nepodarilo. Ten prišiel až v druhom polčase, keď silnú desaťminútovku s gólovkami Marića-Bjekića, Nebylu a Rymarenka zakončil presnou strelou až debutujúci Creighton Braun po štandardke.

Vyrovnávajúci gól sa domácim málil, Rymarenko, Baéz a Leginus dobýjali bránu súpera, gól však nie a nie padnúť. V závere sme dohrávali v početnej nevýhode, keď sa po druhej žltej karte predčasne pobral Pančík, napriek tomu sme mali viac hry. Prevahu sme však na víťazný gól nevyužili a do tabuľky si pripisujeme iba bod. V ďalšom kole cestujeme do Popradu, kde sa budeme snažiť získať tri body v sobotu, 20.2. o 13:30.

Michal Kuruc: “Nie sme spokojní s výsledkom, ale s hrou pomerne áno. Na to, že to bolo prvé kolo, to vyzeralo celkom slušne. Napriek tomu, že sme prehrávali, snažili sme sa chlapcov upokojiť, vedeli sme, že minimálne jeden gól sa nám podarí streliť, pretože herne sme boli jasne lepší. Mysleli sme si, že po tom, čo strelíme prvý gól, prídu aj ďalšie, nepodarilo sa, ale určite je na čom stavať do ďalších kôl.”

Aldo Baéz: “Z môjho pohľadu sme stratili dva body, lebo sme boli jasne lepší a mali sme vyhrať. Hrali sme vysoký pressing, vďaka čomu sme nedovoľovali súperovi hrať ich hru, keďže vieme, že sú silní na lopte. Škoda toho výsledku.”

ŠTK Šamorín – MŠK Žilina B 1:1 (0:1)

Góly: 52. Braun – 9. Kaprálik

Žlté karty: Oikonomou, Vera, Bogi, Pančík (ČK po 2. ŽK) , Baéz – Capko, Suľa, Farský

Rozhodoval: Papuča

ŠTK Šamorín: Valach – Pančík, Marić-Bjekić, Oikonomou, Vera – Baéz (86. Jančo), Braun, Nebyla – Švec (46. Bogi), Leginus (86. Z. Nagy), Rymarenko (78. Fujak)

Copyright © 2024 Šamorínčan