nedeľa, 19. máj. 2024
futbal

Ján Blaháč: Výkony boli v poriadku, no máme málo bodov

15.12.2020, 11:00
stksamorin.sk

Futbalisti ŠTK Šamorín obsadili po jesennej časti II: ligy jedenástke miesto. V štrnástich dueloch získali šestnásť bodov. ,,Vyrovnali sme sa najlepším, ale... ,“ povedal Ján Blaháč, tréner nášho tímu.

Pán tréner, máme za sebou veľmi netradičnú jesennú časť. Ako by ste ju zhodnotili?

- Podľa umiestnenia v tabuľke a bodového zisku prevláda veľké sklamanie, nespokojnosť. Jednoznačne sme mali byť v tabuľke vyššie. Herný prejav a predvedené výkony boli na slušnej úrovni. Ak by sa, ako napríklad v krasokorčuľovaní, hodnotil aj umelecký dujem, tak by sme dostali vyššie známky. No futbal sa hrá na góly a na body. A tých sme získali málo.

Čo vás najviac potešilo?

- Po nie najlepšom začiatku sme sa rozbehli, aj s najlepšími mužstvami sme hrali vyrovnané zápasy, v niektorých častiach sme proti nimi aj dominovali. V októbri sme mali skvelú, trojzápasovú víťaznú sériu, boli sme v psychickej pohode. Mali sme nastúpiť proti Banskej Bystrici, keď sa súťaž prerušila. V 50-dňovej prestávke sa súper dal dokopy, Polievka sa dostal zo zranenie a videli sme ako to dopadlo v Pomlé.. Chalani mali dobrú tréningovú morálku, budú musieť toto nasadenie preniesť v plnej miere aj do zápasov.

A sklamalo?

- Aj keď sme v zápasoch boli lepší, stretnutia sme mali dobre rozbehnuté, robili sme veľa individuálnych chýb. Dostávali sme veľa kariet, až traja hráči museli kvôli trestu pauzovať. Brzdili nás aj zranenia. Bohu žiaľ, vyzerá to tak, že na celú jar sme stratili Jakuba Čuntu, ktorý má roztrhnutý krížny väz. Našou nevýhodou bola aj veľká fluktuácia hráčov. Do bojov zasiahlo až 32 futbalistov. Asi najviac v celej súťaži.

Dokedy sú dovolenky?

- Keďže druholigová súťaž má pokračovať už v polovici februára, stretneme sa už 4. januára. Chceme absolvovať šesťtýždňový prípravný cyklus, počas ktorého máme v pláne odohrať deväť prípravných duelov. Pripravovať sa budeme na umelej tráve MOL Akadémie. Vyzerá to tak, že prvé súťažné zápasy sa odohrajú práve na syntetickom povrchu.

Hajrá Somorja!

 

Copyright © 2024 Šamorínčan