nedeľa, 21. apr. 2024
futbalisti stk

Jakub Čunta a Martin Rymarenko: zahrali si za DAC

9.6.2020, 05:00
stksamorin.sk

Po skončení sezóny si futbalisti ŠTK Šamorín užívajú dovolenky, no pre našu dvojicu hráčov to neplatí. Jakub Čunta a Martin Rymarenko sa pripojili k nášmu partnerskému tímu DAC.

Šamorínčania vo štvrtok v prípravnom stretnutí zdolali Dunajskú Stredu U19 9:0. Vzápätí po spoločnej večeri sa rozišli do svojich domov. Začala sa im dvojtýždňová dovolenka. Do Pomlé sa vrátia 22. júna, keď sa začína príprava nášho mužstva na jesennú časť sezóny 2020/21.

Spomínaný prípravný zápas videl aj nový tréner DAC Bernd Storck. Zapáčil sa mu výkon dvojice Martin Rymarenko – Jakub Čunta a pozval ich na tréning svojho mužstva. ,,Absolvovali sme ho v piatok a na druhý deň sme nastúpili na prípravný duel DAC. Tréner rozdelil tím na dve časti. Tím v žltých dresoch nastúpil proti družstvu v sivých,“ povedal Jakub Čunta, ktorý absolvoval druhý polčas. ,,Bolo super nastúpiť v MOL Aréne. Bola to dobrá skúsenosť. Po zápase nám tréner povedal, aby sme naďalej makali, bude nás sledovať,“ dodal náš Čunty, ktorý hral s dresom číslom 71. A jeho klubový spoluhráč Martin Rymarenko zase so sedemnástkou. ,,Povedali nám, že to urobili preto, aby sme si aj takto pamätali na duel v drese DAC,“ prezradil Jakub Čunta.

Martin Rymarenko absolvoval celý duel, v druhom polčase mal dobrú šancu skórovať. Nevyšlo mu tak, ako sa to stalo v auguste, keď sme v druholigovom zápase v MOL Aréne privítali Petržalku. Vtedy skóroval dvakrát. ,,Škoda, že som v sobotu neskóroval. Snáď nabudúce..,“ usmieval sa Rymy. ,,Bola to skvelá skúsenosť nastúpiť za DAC. Za klub, ktorý funguje na vysokej profesionálnej úrovni. Som šťastný a ďakujeme za možnosť, že sme sa mohli porovnať s vynikajúcimi hráčmi. Teraz si oddýchneme a potom sa vrhneme do roboty,“ dodal Martin Rymarenko.

Hajrá Somorja!

 

Copyright © 2024 Šamorínčan