nedeľa, 26. máj. 2024
HviezdneLeto2021 na Šibeničke

HviezdneLeto2021 na Šibeničke

3.8.2021, 10:13
obec Hviezdoslavov

Voľnočasový & relaxačný areál "Šibenička" a jeho tzv. "Nultá" fáza je realitou. Šibenička je prvým a jedinečným veľkometrážnym verejným priestorom na území obce Hviezdoslavov. Priestor sa nám podarilo získať a skompletizovať do výslednej výmery 44.968 m2 v uplynulých dvoch rokoch. V tejto tzv. "Nultej" fáze chceme predovšetkým všetkým našim obyvateľom, Hviezdoslavčankám i Hviezdoslavčanom, mladším i starším, priblížiť čaro zeleninového záhradníctva a ponúknuť aktívnu formu oddychu, a to priamo v srdci Žitného ostrova - u nás, vo Hviezdoslavove.

sibenička1
 
Takto vyzeral zrod našej Šibeničky začiatkom júna 2021

 sibenicka2
A takto vyzerá dnes, tesne pred otvorením, 20. júla 2021 (pribudne ešte kopec mobiliáru)

 
Nebolo to tak dávno, čo sme spolu pred pár týždňami, ako jedna komunita, v lokalite na Šibeničke, vysadili spolu prvých 40 pagaštanov konských, ktorým sa dnes darí a ktoré si s láskou adoptovali prví aktívni dobrovoľníci. Postupne sa rozbiehala aj zeleninová záhrada a trávnaté plochy, ktoré sme na vyše dvoch hektároch vysiali záťažovým trávnym osivom. Vo výsadbe sa bude, tak ako sme avizovali, intenzívne pokračovať na jeseň, keď to vegetačné obdobie umožní. Celkovo poskytne Šibenička v nasledujúcom období priestor viac než dvom stovkám nových drevín.
Naším hlavným cieľom je udržateľným a ekologickým spôsobom rozvíjať poľnohospodársku pôdu a populárno-náučným spôsobom priblížiť tradíciu zeleninárstva Žitného ostrova. Samozrejmosťou je i vytrvalé budovanie komunity, hľadanie nových priateľstiev, rozvoj vzdelanosti, kultúry, športu a spoločné zveľaďovanie verejného priestoru. Každý víkend preto naviac zažijete aj vskutku pestrý sprievodný program. A že toho nebude zrovna málo, sa dočítate na nasledujúcich riadkoch, takže, vážení návštevníci, smelo do čítania...
 
Pár slov koordinátorov projektu...

    • Marek Lackovič, starosta Hviezdoslavova

"Veľmi, naozaj veľmi sa na Vás tešíme! Som rád, že aj napriek mimoriadne ťažkému roku sa nám darí ponúkať Vám nové a atraktívne možnosti trávenia voľného času."
 
    • Tatiana Skybová, poslankyňa OcZ

"Udržateľnosť, zodpovednosť a aktívna komunita sú základom príjemného života v našej obci. Verím, že táto aktivita prispeje k hodnotnejšiemu prežitiu prázdnin a dovoleniek."
 
    • Nikola Ivanovič, nájomca starajúci sa o lokalitu

"Na Slovensku žijem už viac ako 25 rokov, celý ten čas na Žitnom ostrove. Pochádzam z Čiernej Hory a rád sa s vami podelím o naše rodinné skúsenosti s pestovaním zeleniny a kuchárskymi receptami."
 
    • František Kavecký, poslanec OcZ

"Hviezdoslavov je dobré miesto na život. Nové zelené plochy, voľnočasové aktivity a celý projekt Šibenička ho ešte zlepšia."
 
Čo počas leta na Šibeničke od 24.7. zažijete?

    • Predaj z dvora (domáca zelenina a produkty vypestované priamo na Šibeničke)
    • Cvičenia s trénermi z Pošvanc fitness (prihlasovanie spustené TU)
    • ŠIBENIČKA RUN 2021 - 24.7.2021 (prihlasovanie spustené TU)
    • Letné "túlavé" mobilné kino (lístky na predstavenia TU)
    • Zeleninové záhradkárstvo
    • Tematické workshopy
    • Občerstvenie & BBQ
    • Detský program
    • Relax & pikniky
 

Copyright © 2024 Šamorínčan