streda, 19. jún. 2024
satorovci

HRÔZA na juhu Slovenska! Policajti tam vykopali 12 zavraždených ľudí

19.4.2020, 14:33
topky.sk

Niečo také ešte Slovensko nezažilo! Sériové vraždenie ľudí na juhu Slovenska, o ktorom sa doteraz len rozprávalo, sa pre policajtov Národnej kriminálnej agentúry stalo skutočnosťou. Informáciu, ktorá nemá v našich končinách obdoby, pre Topky.sk potvrdil prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Bohdan Čelovský. Podľa jeho slov len za posledné mesiace vykopali policajti v okolí Dunajskej Stredy 12 zavraždených ľudí a ani zďaleka tam s vykopávaním tiel nekončia.

Vyšetrovanie, aké nemá obdobu ani v európskom ponímaní, súvisí s vraždami mafiánskeho gangu prezývaného sátorovci. Obávaná skupina zabijakov, jeho členovia, alebo ľudia, ktorí využívali ich služby, operovali v okolí Dunajskej Stredy od roku 1999 až do minulého roku. Vražedný gang, oproti ktorému sú aj muži bossa Mikuláša Černáka len amatéri, dostal meno po svojom bossovi Ľudovítovi Sátorovi, ktorého mali v roku 2010 zavraždiť jeho vlastní podriadení.

Prokurátor Čelovský, ktorý prípad dozoruje, v rozhovore poďakoval policajtom za skvelú prácu, ktorá, podľa jeho slov, ani po náleze viac ako desiatich zavraždených tiel ani zďaleka nekončí. „Len za minulý rok vykopali policajti 12 tiel. Stále sa kope, stále sa hľadajú ďalšie telá, je to dlhodobá práca. Podľa výpovedí tam zavraždili viac ako 80 ľudí,“ prezradil prokurátor.

Viac info na topky.sk - preklik na článok tu.

Copyright © 2024 Šamorínčan