pondelok, 18. okt. 2021 - Lukáš
policajti

Hromadná bitka v Dunajskej Strede. Obvinených je päť osôb

3.12.2020, 15:24
KR PZ Trnava
ilustr.obrázok

Polícia vyšetruje pondelkový incident, ktorý sa odohral medzi skupinou Rómov. Podľa doterajších informácií došlo v poobedných hodinách pred romologickým centrom, po predchádzajúcom slovnom konflikte, k bitke, ktorej sa zúčastnilo viacero osôb. Nezostalo len pri pästiach, ale osoby vytiahli proti sebe aj rôzne palice, tyče či nože. Výsledkom bolo viacero zranených, ktorí museli byť ošetrení v nemocnici. Mladší, 29 ročný muž utrpel pri bitke nožom rôzne tržné a rezné rany na chrbte a v oblasti hlavy. Jeho 50 ročný otec vyviazol s viacerými odreninami a tržnou ranou nad kolenom. Obaja sa zo zranení budú liečiť niekoľko týždňov. Udalosť nahlásili na obvodnom oddelení v Dunajskej Strede samotní poškodení.

 Ihneď po nahlásení boli na miesto vyslané dve policajné hliadky, ktoré už na ulici po incidente nenašli žiadne osoby, ani stopy po bitke. Na základe výpovedí svedkov policajti stotožnili a predviedli krátko na to 2 podozrivých mužov. Celý priebeh a motív konfliktu medzi osobami je stále predmetom vyšetrovania.

 Vyšetrovateľ obvinil nakoniec až 5 osôb. Dvoch mužov, 62 ročného muža a jeho 25 ročného vnuka, ktorí čelia obvineniu z obzvlášť závažného zločinu ublíženia na zdraví spolupáchateľstvom. Obvinení boli aj traja mladiství (15, 16, 17) za prečin ublíženia na zdraví spolupáchateľstvom. Všetky osoby sú zároveň obvinené aj z prečinu výtržníctva.

Dospelým osobám hrozí za spáchaný skutok trest odňatia slobody až na 15 rokov.

Copyright © 2021 Šamorínčan