štvrtok, 25. júl. 2024
Hľadáte tip na výlet? Toto si nenechajte ujsť

Hľadáte tip na výlet? Toto si nenechajte ujsť

5.3.2019, 08:00
Matúš Sándor

Náš čitateľ Matúš Sándor nám poslal svoje tipy na pekné výlety v neďalekom Rakúsku. Ocenia ich nielen milovníci histórie ale aj rodiny s deťmi.

,,Cez víkend sme boli navštíviť susedné Rakúsko, kde sme navštívili päť nádherných kaštieľov," napísal Matúš. Podľa neho ich návšteva stojí zato. Veď to môžete posúdiť aj sami.

Zámok Schloss Hof

Rakusko1

Zámok Schloss Hof je vzdialený od nášho mesta 51 km. Jeho história je spojená s cisárskou rodinou Habsburgovcou. Je to nádherné miesto na výlet. Vstupné 15 € zahŕňa návštevu zámku, barokových záhrad a statku. Ten ocenia najmä deti. Stretnú tam veľa priateľských zvierat ako ťavu dvojhrbú či biele oslíky. 

Zámok Niederweiden

Rakusko5

Len necelé tri kilometre od Schloss Hofu sa nachádza poľovnícky zámok Niederweiden. Ten je pokladaný za najkraší klenot barokového Rakúska. Cisárovná Mária Terézia oba tieto zámky tajne kúpila od dedičov Eugena Savojského. Bol to narodeninový darček pre jej manžela Františka Lotrinského. Dnes sa využíva ako výstavné miesto.

Zámok v rakúskej obci Marchegg

Rakusko3

Zámok je od Schloss Hofu vzdialený len 11 kilometrov. Kedysi bolo letným a poľovníckym sídlom šľachtického rodu Pállfyovcov. Marchegg je známy aj ako najväčšie sídlo bocianov bielych v Európe. Obec je železničným uzlom a hraničným priechodom so Slovenskom. Z Bratislavy sa tam bez väčších problémov dostanete vlakom.

Zámok Eckartsau

Rakusko4

Zámok Eckartsau je spolu aj s parkom prístupný aj verejnosti. Sezóna sa začína 30. marca a zámok je otvorený denne od 10. do 17 hodiny. Vstupné je 10,50 € a počas našich sviatkov je možná prehliadka v slovenskom jazyku. Eckartsau bol poslednou rakúskou rezidenciou cisára Karola I. a jeho manželky Zity v rokoch 1918 až 1919.

Centrum Národného parku, Zámok Orth

Rakusko

História tohto hradu siaha až do 12. storočia. Pôvodne bol postavený ako stredoveký vodný hrad. Neskôr ho korunný princ Rudolf využíval ako poľovnícky zámoček. Zaujímavá je vyhliadková veža a zámocký ostrov s podvodnou pozorovateľnou.

 

Copyright © 2024 Šamorínčan