utorok, 27. júl. 2021
rap-sutaz-webheader-3-indicia

Hľadajte indície počas celého leta a prinavráťte krásnu vílu Ilonu na Žitný ostrov!

2.8.2019, 13:27
Vladimír Gábor

Zapojte sa do letnej súťaže a hrajte o zaujímavé ceny. Počas leta vyhlásime postupne 4 súťažné otázky a indície, ktoré vám pomôžu ich zodpovedať. Za každú správne vyriešenú úlohu získate 3 lístky do tomboly na podujatí Rytieri a princezné, ktoré sa uskutoční 1.septembra 2019.

Tretia indícia:

Žitným ostrovom v minulosti často prechádzal najznámejší spravodlivý uhorský panovník, kráľ Matej Korvín. Dodnes si o ňom ľudia rozprávajú mnoho príbehov, povestí a legiend. Zamiloval si náš dobrosrdečný a úrodný kraj natoľko, že neváhal a v meste Šamorín strávil počas svojich výprav hneď niekoľko dní. Na Radničnej ulici donedávna stál i dom, v ktorom zvykol prenocovať a v roku 2016, nám na jeho počesť pribudla pred mestským úradom v Šamoríne jeho verná podobizeň.

Súťažná otázka:

Vieš v ktorom roku prvýkrát navštívil Matej Korvín Šamorín? Odpoveď nájdeš vyrytú napríklad aj na medaile umiestnenej na podstavci sochy kráľa Mateja Korvína v Šamoríne.

Viac informácií ako aj súťažný formulár nájdete TU.

Formulár viete vymeniť za 3 lístky do tomboly, ktorá sa uskutoční už teraz 4. aaugusta čase od 15.00 do 16.00 hod v AdventureLande x-bionic® sphere

Celú záhadu legendy zo Žitného ostrova odhalíme počas podujatia Rytieri a princezné 1. septembra 2019 v čase od 10:00 do 21:00.

rap-fb-3-indicia

RAP_partneri_1

Copyright © 2021 Šamorínčan