nedeľa, 3. mar. 2024
LingvaFest

Gymnazisti na LingvaFeste

9.10.2018, 05:48
Mgr. Renáta Orosová, Gymnázium M. R. Šamorín

LingvaFest je podujatie organizované Ekonomickou univerzitou v Bratislave a každoročne sa teší veľkému záujmu. Navštevujú ho nielen milovníci cudzích jazykov, ale aj ľudia, ktorí hľadajú motiváciu pre učenie sa cudzích jazykov a tajné triky polyglotov.

Toto podujatie ponúka skvelý program. Tohtoročný LingvaFest, ktorý trval dva dni, sme sa rozhodli navštíviť aj my - výber žiakov nášho Gymnázia. V piatok 28.septembra sme sa vybrali do Bratislavy a prekvapení obrovským počtom ľudí vo vstupnej hale sme sa v dave začali pomaly orientovať.

Zistili sme, že v posluchárňach prebieha množstvo zaujímavých prednášok a rýchlokurzy rôznych jazykov. Ponuka bola pestrá a tak lákavá až bolo ťažké si vybrať. Niektorí sme sa rozhodli absolvovať rýchlokurz Esperanta a neoľutovali sme.

Iní si zvolili prednášku o výčbe slovenského jazyka pre cudzincov a neskôr pokračovali rýchlokurzom latinčiny, posunkovým jazykom a zavítali aj na prednášku nemčiny pre pokročilých.

Podujatie bolo obohatené koncertmi, predajom kníh, zaujímavými prezentáciami, užitočnými appkami na učenie sa cudzích jazykov, praktickými ukážkami metód ako sa učí polyglot, rôznymi jazykovými hrami, súťažmi, či dokonca tombolou. Podujatie bolo pre každého z nás veľkým prínosom.

Copyright © 2024 Šamorínčan