sobota, 13. júl. 2024

GútorRUN už za 7 dní! 

23.9.2017, 06:39
Slávka Gáborová

Už o týždeň (30. septembra) odštartuje 5. ročník bežeckého podujatia GútorRUN 2017.

Opäť je najväčší záujem je o Hlavný beh - o Hamuliakovsku desiatku, ktorý je zároveň súčasťou šamorínskej bežeckej ligy.

Okrem Hlavného a Hobby behu (5,6 km), opäť odštartuje kategória Easy beh, 2,3 km - pozdĺž malej dunajskej hrádze.

Teší nás, že v porovnaní s minulým rokom je v tejto kategórii viac prihlásených. Je nepochybne potešujúcou správou, že detské kategórie a kreatívne dielne pre deti sú naďalej zdarma, vďaka sponzorom podujatia.

S najmenšími opäť pobeží aj šašo, ktorý je dôležitou súčasťou podujatia. :-)

Pretekárov správne namotivuje bubnová show v podaní Drumsters, zároveň každý bežec v kategórii Easy, Hobby a Hlavný beh bude zaradený do tomboly, v ktorej môže vyhrať hlavnú cenu: trekový bicykel.

Pre deti je pripravená detská tombola a detské dielne - môžu si vymaľovať šálku GútorRUN.

Po dobehu si môžu súťažiaci vychutnať domáce špeciality- pre pretekárov bude pripravený domáci hovädzí guláš Kukkonia.

"Verím, že oslovíme rôzne vekové kategórie, rodiny, aby si zašportovali a podujatie bude dobrou príležitosťou stretnúť a spoznať zaujímavých ľudí. Tešíme sa na Vás!" - zhrnula Anna Molnárová, hlavná organizátorka z OZ GútorFUN

Nakoľko sa blíži Svetový deň srdca našim cieľom je zvýšiť verejné povedomie, propagovať možnosti prevencie ochorení kardiovaskulárneho systému prostredníctvom zdravého životného štýlu.

Cenné rady Vám poskytne člen tímu GútorFUN doktor Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb -  Martin Beňa, ktorý bude dohliadať na bežcov.

Neváhajte a prihláste sa čo najskôr prostredníctvom  www.dobehnima.skwww.gutorrun.sk alebo facebookovej stránky Dobehni-ma.

Tešíme sa na Vás.

priprava na start2

Copyright © 2024 Šamorínčan