streda, 17. apr. 2024
Gólové hody proti juniorke Slovana

Gólové hody proti juniorke Slovana

2.8.2021, 08:03
www.stksamorin.sk
Tibor Őry

Na prvý domáci zápas prichystal ŠTK Šamorín sprievodný program pre všetkých fanúšikov, ktorí zavítali do Pomlé, no dianie na ihrisku muselo baviť samo o sebe. Krásne kombinácie, výstavné gól a jednoznačný priebeh duelu sa postarali o pekný piatkový podvečer v Pomlé.

Do súpera sme sa zahryzli od začiatku a hoci sa úvodné šance neujali, už v 11. Minúte náš tím išiel do vedenia, keď po faule na Denisa Janča premenil pokutový kop Péter Nagy. Po polhodine sa prezentoval výstavnou strelou Bright Owusu, ktorou stanovil polčasový výsledok 2:0.

Po prestávke sme už sledovali galakoncert nášho tímu. Striedajúci Lukas Leginus priniesol do našej hry vietor, ktorý hostia nedokázali zastaviť. Najskôr v 49. minúte Ondrej Vrábel pridal gólovú poistku, o štyri minúty sa ujal realizácie pokutového kopu spomínaný Leginus a zvýšil na štvorgólový rozdiel. Ani po prestriedaní na oboch stranách sa obraz hry nezmenil. Rýchle kombinácie našich rozleptávali obranu hostí a hoci sme zaznamenali slabšiu dvadsaťminútovku z pohľadu koncovky, v závere sme opäť pridali na dôraze v zakončení a pridali ďalšie dva presné zásahy v podaní Leginusa a Bogiho. Po 286 dňoch sme tak privítali fanúšikov naspäť v Pomlé gólovou oslavou futbalu a zvíťazili v pomere 6:0.

Hlasy po zápase:

Michal Kuruc: “Na tempe zápasu sa podpísalo počasie, keďže dnes bolo veľmi horúco, hráči mali toho dosť už po prvom polčase. V prvom dejstve mi chýbalo tempo a veci, ktoré máme nacvičené z tréningu. V polčase sme prizvukovali hráčom, aby pokračovali vo svojej hre a v druhej časti hry sa prejavila naplno ich herná prevaha. Tešíme sa, že sme ku kvalitnej hre pridali aj góly, ale samozrejme ostávame nohami na zemi, čaká nás náročný zápas v Humennom a sme len na začiatku našej cesty.”

Bright Owusu: “Som veľmi šťastný za svoj premiérový gól na seniorskej úrovni. Je potvrdeným cesty, ktorou som prešiel od prechodu z mládežníckeho futbalu. Dnes boli jednoznačne dominantným tímom a zaslúžene vyhrali.”

ŠTK Šamorín – ŠK Slovan Bratislava U21 6:0 (2:0)

Góly: 11. Nagy (11 m), 30. Owusu, 49. Vrábel, 53. A 81. Leginus (prvý z 11m), 89. Bogi

Žlté karty: Jančo, Vrábel – Lacko

Rozhodoval:Kristián Micheľ

Diváci: 450

ŠTK Šamorín: Veszelinov – Pančík, Malý, Oikonomou, Bahi – Nagy (74.Štefanka), Bogi, Jančo (61.Demjanovič) – Appiah (46. Leginus), Vrábel (61. Boateng), Owusu (68.Čunta)

Copyright © 2024 Šamorínčan