Gólové hody pri návrate do Pomlé

29.3.2021, 05:57
stksamorin.sk
Tibor Őry

V prvom tohtoročnom zápase na domácej pôde v Šamoríne sme zvíťazili nad Bardejovom v pomere 5:0.

Až šesť zmien v základnej zostave urobil pred zápasom s Bardejovom hlavný tréner ŠTK, Michal Kuruc. Od úvodu bola cítiť nervozita, keď kombinácia viazla na oboch stranách a hlavný rozhodca udelil až päť žltých kariet. Rozhodujúcimi sa v prvom polčase ukázali byť štandardné situácie, keď najprv hlavou Tomáš Stašík otvoril skóre a do prestávky pridal druhý gól tiež po štandardke Sainey Njie. Jedinou škrvnou prvého polčasu bolo zranenie kapitána Alda Baéza, ktorý odstúpil pre zranenie stehenného svalu.

Prostredníctvom štandardiek sme tlačili súpera aj v druhom polčase. Krátko po prestávke sa pri sérii rohových kopov dostal k zaujímavej šanci Njie, jeho strelu spoza šestnástky však hostia vyrazili na roh. Po hodine hry sa o slovo prihlásil Taiwo, ktorý svojim únikom vyzval Janča k strele, jeho pokus však brankár zázračne vytlačil na roh. Čo nevyšlo Jančovi, vyšlo o pár minút Andzouanovi, ktorý prepol na vyšší rýchlostný stupeň a svoje solo zakončil delovkou pod brvo.

V týchto fázach bol náš tím jasne dominantným tímom a v gólovom predstavení pokračovali aj v 70. Minúte, keď po prihrávke Janča zaznamenal gól Martin Rymarenko. O tri minúty pálil z priameho kopu opäť Rymarenko, dorážku do brány neupratal Jančo. Strelecky sa presadil aj kanonier Taiwo, ktorý päť minút pred koncom zvyšoval už na 5:0. Výsledok mohol byť ešte vyšší, no Pančík v 88. Minúte svoje solo z kraja obrany nezakončil presne. Zdecimovaný súper sily na odpoveď nenašiel, preto sme si pripísali najvyššie víťazstvo v sezóne po výsledku 5:0. Už o týždeň nás čaká ďalší domáci zápas, keď v nedeľu v Pomlé privítame ďalšieho tabuľkového suseda, Slavoj Trebišov.

Hlasy po zápase:

Michal Kuruc, hlavný tréner ŠTK: “Dnes to bol dôležitý zápas, šesťbodový, chceli sme po nezvládnutom pohárovom zápase začať novú etapu, tak sme sa aj na tento zápas pripravovali. Som rád, že hráči k tomu pristúpili zodpovedne. V prvom polčase síce chýbalo tempo, no dokázali sme sa presadiť po štandardkách a postupne sa tempo aj výkon stupňovali. Pomohli nám individuálne výkony niektorých hráčov, ktorí nastúpili a od ktorých sme očakávali, že prinesú kvalitu aj pri zakončení. Verím, že toto víťazstvo nás nakopne a vrátime sa k tým výkonom, ktoré sme predvádzali v príprave, pretože v tej sme dávali veľa gólov, aj tie zápasy vyzerali zaujímavejšie, takže k tomu sa chceme vrátiť vo zvyšku sezóny.“

ŠTK Šamorín – Partizán Bardejov 5:0 (2:0)

Góly: 29. Stašík, 45. Njie, 65. Andzouana, 71. Rymarenko, 85. Taiwo

Žlté karty: Fujak, Taiwo, Oikonomou – Romulo, Horváth

Rozhodoval: Libiak

ŠTK Šamorín: Száraz – Sommer, Oikonomou (80. Mezovský), Stašík, Fujak (46. Pančík) - Njie, Baéz (43. P.Nagy), Veselovský (62. Jančo) – Andzouana, Taiwo, Rymarenko (80. Z. Nagy)