streda, 19. jún. 2024
franco ilust

FRANCO - autoumyváreň zbaví vaše auto všetkých vírusov

1.4.2020, 07:53
Oznam

Ponúkame antivírusovú ochranu celého interiéru vrátane ventilačného okruhu Vášho vozidla s Ozónovou dezinfekciou ( s certifikátom ). Ozón spoľahlivo zničí všetky vírusy, baktérie a alergény. Antivírusová ochrana až 99,99% !!!

PICK-UP servis v Šamorine úplne ZADARMO - vaše auto odvezieme a dovezieme na Vami určené miesto.
Tel.: 0908 420 042

Prečo ozónovanie?

Motorové vozidlá sú dokonalým miestom pre šírenie nákazy korona vírusom. Korona vírus SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje ochorenie označované ako COVID-19 prežije na rôznych povrchoch v závislosti od teploty od 5 hodín až do 7 dní.

Vedecké inštitúcie odporúčajú dôsledne dbať na hygienu okolitého prostredia, čistenie dotykových povrchov, sedadiel v aute, kľučiek, volantu, rýchlostnej páky, gombíkov a prakticky úplne každého povrchu s ktorým môžeme prísť do kontaktu. Je prakticky nemožné takéto povrchy kvalitne vydezinfikovať, aby boli úplne sterilné bez použitia napríklad dezinfekcie ozónom, kedže vírus sa môže nachádzať aj na nedostupných častiach auta ako je napríklad ventilačný systém.

Čo je ozón?

Ozón je bezfarený plyn, ťažší ako vzduch. Niekedy sa nazýva aj "aktívny kyslík". Ozón je známy prostriedok na sterilizáciu používaný aj v zdravotníctve a radí sa medzi najsilnejšie dezinfekčné a oxidačné činidlá. Je to najúčinnejšia prirodzená oxidačná látka, až 50x účinnejšia a 3000x rýchlejšia ako chlór. Pôsobí rýchlo a po aplikácii nezanecháva žiadne pachy ani reziduá. Na rozdiel od chemických dezinfekcií teda po dezinfekcii interiéru Vášho auta nezanechá nič čo by Vám alebo Vašej rodine mohlo spôsobiť problémy s dýchaním, či vyvolať alergickú reakciu.
Neexistuje žiadna pleseň, vírus či baktéria ktoré by odolali ozónu. Jeho účinnosť pri ničení patogénov vo vnútri automobilu je až 99,9 %.
Okrem nich si poradí aj so zápachom po cigaretách, potuchlinou a zvieracími pachmi. Na rozdiel od rôznych dezodoračných chemických látok pachy v interiéri auta nezakryje, ale skutočne odstráni. Plyn prenikne do absolútne každej časti auta - od poťahov sedačiek, cez póry stien až po koberčeky.

Ako to funguje?

Problémy so zápachom sú bakteriálne a vznikajú v prostredí klimatizácie auta, odkiaľ sa šíria do kabíny. To má za následok nielen nepríjemný zápach ale hlavne škodlivé účinky na zdravie pasažierov automobilu. Nebezpečný je hlavne pre alergikov, astmatikov a malé deti! Hlavnou výhodou ozónu je, že zápach neprekrýva, ale likviduje. Ozón ničí baktérie, vírusy a plesne v klimatizácii a zároveň aj v interiéri vozidla. Molekuly ozónu sú malé a prenikajú všade, čo bežné chemické čistenie neumožňuje. Dezinfekcia ozónom je riešenie bez chemikálií a bez potreby mechanických zásahov do vozidla.

Ako dlho to trvá?

Do vozidla sa umiestni zariadenie vyvíjajúce ozón. Čistenie prebieha pri pustenom motore, zapnutom vnútornom okruhu ventilácie a zatvorených oknách. V závislosti od veľkosti vozidla a zápachu vo vozidle trvá celý proces 30-60 minút. Ozón sa koncentruje v aute a dezinfikuje celý priestor do hĺbky. Nie je potrebné žiadne sušenie ani zbytočne dlhá odstávka vozidla. Pri ozónovaní sa interiér Vášho auta zbaví škodlivín bez chemických zásahov, prirodzenou cestou. Proces čistenia ozónom trvá pri osobných autách cca 30 minút, po skončení je potrebné vozidlo vyvetrať aspoň 10 minút.

ozon_page-0001

 

Copyright © 2024 Šamorínčan