nedeľa, 19. máj. 2024
bogi

Ferenc Bögi s debutom v základe medzi seniormi

26.1.2021, 10:00
stksamorin.sk

Kmeňový hráč DAC Dunajská Streda v zápase proti Senici potešil aj trénera.

Cez týždeň podpísal svoj prvý profesionálny kontrakt s DAC Dunajská Streda. Hoci v rámci striedavých štartov v druhej lige odohral na jeseň proti Podbrezovej a Banskej Bystrici 29 minút, od začiatku nastúpil v zápase proti Senici poprvýkrát na seniorskej úrovni. A nesklamal.

“Feco je hráč DAC U19, odchovanec klubu, takže ho dôverne poznám. Dostal šancu, aby ukázal, ako bude reagovať v mužskom futbale proti prvoligovému tímu. Bol aktívny, dostal sa aj do niekoľkých šancí, chýbal mu však pri koncovke pokoj. Škoda, že nevyužil aspoň jednu šancu, kvalitu v zakončení rozhodne má. Celkovo však podal dobrý výkon,” hodnotil po zápase dočasný tréner ŠTK, Michal Kuruc.

Ferenc, alebo Feco, ako ho spoluhráči prezývajú, si vypracoval dve sľubné príležitosti, na jednu prihrával Martinovi Rymarenkovi. “Áno, som celkom spokojný s výkonom, mrzí ma, že som nedal gól, ale myslím si, že som hral celkom dobre,” hodnotil 18-ročný ofenzívny stredopoliar, ktorý sa vyjadril aj k prechodu z mládežníckeho futbalu do konfrontácie s fortunaligovým klubom. “Ten rozdiel cítiť, je veľký, najmä čo sa týka tempa hry. No myslím si, že som ho zvládol a protihráčom som stíhal,” s úsmevom dodal Feco.

Hajrá Somorja!

 

Copyright © 2024 Šamorínčan