FC ŠTK Fluminense Šamorín nestačil na rozbehnutú Lokomotívu

26.4.2019, 10:36
Peter Gábor
Őry Tibor

Futbalisti  FC ŠTK Fluminense Šamorín nestačili v stredajšom zápase na dobre hrajúcich hráčov Lokomotívy Košice a prehrali v pomere 0:3.

Modro-bieli  od úvodu diktovali tempo hry, v 24. minúte otvoril skóre útočník Henrique Araújo. Už v prvom dejstve mohla Lokomotíva pridať ďalšie góly, no tie napokon prišli až po zmene strán. V 53. minúte po dobrej práci Lukáša Tótha zvýšil Lukáš Mihálik a štyri minúty pred koncom po nariadenej jedenástke definitívne spečatil víťazstvo nšho súpera Baiano, ktorý po premenenej penalte predviedol dokonalé oslavné salto.

Po víťazstve 3:0 sa Lokomotíva v tabuľke vyšvihla už na jedenástu priečku, na konte má 31 bodov. Naopak, Šamorín sa s 30 bodmi ešte výraznejšie namočil do záchranárskych prác.

FC STK Fluminense Šamorín - FC Lokomotíva Košice 0:3 (0:1)
Góly: 24. Araújo, 53. Mihálik, 86. Baiano (11m); ŽK: 89. Pončák - 67. Leško, 78. Kolek; Rozhodovali: Očenáš - Chládek, Vician; Divákov: 380.

STK: Ružinský - Knotek, Marič-Bjekič, Neto (67. Fuják), Almási, Pančík, Štrbák, Magda, Dos Santos (59. Minas), Almaský (46. Cruz), Pončák (K)

FCL: Fabini - Petko, Kavka, Cicman, Ilinjo - Edge, Mihálik - Leško (75. Harvila), Tóth (71. Kolek), Ivanko Macej (84. Baiano) - Araújo