štvrtok, 25. júl. 2024
Screenshot-2018-11-29-at-10.04.19-e1543482652304

Farmári budú protestovať aj pre vraždu Šamorínčana Vladimíra Rybára

6.2.2019, 15:13
Slávka Gáborová

Surová vražda Šamorínčana Vladimíra Rybára (✝︎ 61) ženie do ulíc farmárov žijúcich na Slovensku. Ich protest sa má uskutočniť 19. februára a rôznym spôsobom sa doňho zapojí 1000 strojov.

,,Chceme vyjadriť, že slovenskí farmári sú utláčaní," povedal Patrik Magdoško z Iniciatívy poľnohospodárov. Magdoško sa dnes stretol s policajným prezidentom Milanom Lučanským, ktorému odovzdal trestné oznámenie o podozrení z obzvlášť závažného trestného činu, ktorý sa týka prípadu p. Vladimíra Rybára. “Tomuto človeku sa dva mesiace vyhrážali a doma rozprával, že má strach, že pozemková mafia mu ide dva mesiace po krku," povedal Magdoško.

,,Polícia prípad vyšetruje ako obzvlášť závažný zločin vraždy. V prípade naďalej prebiehajú procesné úkony a znalecké dokazovanie, ktorého závery zatiaľ nemáme k dispozícii,” povedala pre Šamorínčana Martina Kredatusová, hovorkyňa KR PZ v Trnave.

K tragédii došlo v šamorínskom lesoparku v Pomlé 26. novembra 2018 v skorých ranných hodinách. Pán Rybár o pol siedmej ráno odišiel z domu a chvíľu sa zdržal na hospodárskom dvore. Okolo pol desiatej sa ešte zastavil v kancelárii a potom ho už nikto nevidel. „Niečo pred ôsmou ráno sme prišli k lesoparku a videli sme tam odparkované jeho auto, ale manžel v ňom nebol, ani v kufri. Niečo mi hovorilo, že tam niekde musí byť, rozbehla som sa smerom do lesa a hneď som ho zbadala,“ povedala nešťastná manželka po tragédii pre Nový Čas.

Pán Rybár podnikal roky v poľnohospodárstve, za čo aj získal titul podnikateľ roka. Prenajímal si pozemky, kde pestoval jačmeň i pšenicu a predával ich na ďalšie spracovanie.

 

Copyright © 2024 Šamorínčan