nedeľa, 14. apr. 2024
Falošný policajt na R7

Falošný policajt na R7

9.3.2022, 17:28
KR PZ Trnava

Ozbrojeným príslušníkom finančnej správy sa podarilo odhaliť falošného policajta. Na diaľnici R7 vo vysokej rýchlosti predbiehal autá, pričom si vynucoval právo prednostnej jazdy s použitím svetelnej signalizácie červeno-modrej farby. Vzhľad vozidla však nenaznačoval, že by malo ísť o služobné vozidlo niektorého z ozbrojených zborov SR.

Ozbrojení príslušníci finančnej správy z oddelenia výcviku potvrdili svoje mimoriadne schopnosti a zručnosti, vďaka ktorým sa im podarilo pri plnení služobných úloh odhaliť a zadržať falošného policajta. Na diaľnici R7 smerom z Bratislavy na Dunajskú Stredu ich vysokou rýchlosťou predbehol čierny VW Passat s bratislavským evidenčným číslom, ktorého vodič si agresívne vynucoval právo prednostnej jazdy s použitím svetelnej signalizácie červeno-modrej farby. Vzhľad vozidla však naznačoval, že nejde o žiadne služobné vozidlo niektorého z ozbrojených zborov na území SR. Vodič svojou bezohľadnou jazdou bezprostredne ohrozoval život a zdravie ostatných účastníkov cestnej premávky, čo oznámili na linku 158 a vozidlo nasledovali.

Vodič pokračoval v smere na Komárno a jazdu ukončil v obci Dolný Bar. Inštruktori výcviku pristúpili k vozidlu, načo im vodič predložil „služobný“ preukaz – POLÍCIA KOBRA, funkcia: riaditeľ útvaru, meno a priezvisko: E.S. a doklady k vozidlu. Preukaz však vykazoval známky falzifikátu príslušníka Policajného zboru SR. Vzniklo tak podozrenie zo spáchania trestného činu. Ozbrojení príslušníci finančnej správy obmedzili vodiča auta na osobnej slobode a počkali na príchod policajnej hliadky z Dunajskej Stredy, ktorá si ho prevzala s cieľom vykonania ďalších potrebných úkonov.

Copyright © 2024 Šamorínčan