nedeľa, 18. apr. 2021
tyzden_mobility

Európsky týždeň mobility: Mesto vyhlásilo pre žiakov výtvarnú súťaž

12.9.2019, 07:23
Mesto Šamorín

Šamorín sa aj tento rok zapojí do medzinárodnej kampane Európsky týždeň mobility, ktorá prebehne od 16. do 22. septembra. Budúci piatok, 20. septembra 2019, sa centrum mesta opäť zmení na dopravné ihrisko, na ktorom sa žiaci šamorínskych základných škôl zúčastnia rôznych prezentácií, respektíve testovania vedomostí.

Samospráva počas celého týždňa plánuje aktivity, ktoré zvýšia bezpečnosť chodcov a cyklistov, napríklad namaľuje sa nové vodorovné dopravné značenie, niektoré úseky chodníkov sa stanú bezbariérovými a rozmiestnia sa aj nové stojany na bicykle.

Súčasťou akcie je aj výtvarná súťaž, ktorej téma znie: Prejdime sa spolu! Prihlásiť sa dá najmä s kresbami, ktorých tematikou je pešia či cyklistická doprava. Najlepšie práce budú zverejnené na internetovej stránke mesta a od štvrtka do piatka popoludnia budú vystavené pred mestským úradom alebo na prízemí radnice. Autori najlepších dielok budú, samozrejme, odmenení.

Súťažné práce treba odovzdať do 18. septembra (streda) na vrátnici mestského úradu, alebo ich oskenované zaslať na adresu info [at] samorin.skNa kresbách uveďte meno žiaka a názov školy, ako aj triedu, do ktorej žiak chodí.

Copyright © 2021 Šamorínčan