štvrtok, 23. máj. 2024
Dvaja dorastenci s debutom za A tím ŠTK

Dvaja dorastenci s debutom za A tím ŠTK

11.5.2021, 13:30
www.stksamorin.sk

Až štyria hráči vo veku 20 rokov a menej v základnej zostave. Priemerný vek tímu 22,9 rokov. A na lavičke dvaja 17-roční chlapci z projektu výchovy mládeže, ktorí si proti Dukle Banská Bystrica odbili svoju premiéru medzi seniormi a premiéru v šamorínskom drese.

Daniel Szalma a Mikuláš Demjanovič si vo Zvolene odkrútili svoju premiéru, hoci len na pár minút. Stredopoliar Mikuláš Demjanovič len vo februári oslávil 17 rokov a napriek pozastavenej sezóne dorastu si vypýtal priestor v drese ŠTK. Stopér Daniel Zsolt Szalma oslávi 18.narodeniny v septembri, už na začiatku tejto sezóny si však tento mládežnícky reprezentant Slovenska vypýtal prvú profesionálnu zmluvu s DAC Dunajská Streda.

“Jedným z cieľov tohto projektu je dávať šancu v seniorskom futbale mladým hráčom. Banská Bystrica je kvalitný súper a chceli sme, aby títo mladí hráči okúsili atmosféru zápasu, v ktorom ide možno o postup do najvyššej súťaže. Samozrejme, mladíkov treba nasadzovať postupne, nedá sa hrať iba s mladými hráčmi, musia od niekoho preberať skúsenosti. Presne pre nich je to však ideálny priestor na rozvoj a určite ich budeme vidieť v zápasoch čoraz viac,” komentoval nasadenie dvoch 17-ročných hráčov asistent trénera, Juraj Baláž.

“Tréner ma poslal do zápasu s tým, že sa mám pokúsiť za priaznivého stavu podržať loptu, dovoliť si jeden na jedného. Výraznú nervozitu som nepociťoval, samozrejme, vždy vám záleží na výkone a výsledku, ale nervózny som nebol. Zatiaľ zvládam prechod z mládežníckeho futbalu pomerne fajn. Samozrejme, tempo hry je oveľa vyššie a chvíľu trvalo, kým som si naň zvykol. Potrebujem ešte nabrať na fyzickej sile, ale postupne to bude lepšie a lepšie,” komentoval svoju premiéru Miki Demjanovič. "Ja som bol možno trochu nervózny, keď mi tréner povedal, že idem hrať, ale keď som vybehol na ihrisko, všetko zo mňa opadlo," doplnil spoluhráča Dano Szalma.

Tak nech sa darí, chlapci!

Copyright © 2024 Šamorínčan