pondelok, 27. máj. 2024
Dušičkový splav s lampášmi po ramenách Dunaja

Dušičkový splav s lampášmi po ramenách Dunaja

27.10.2021, 08:16
Oznam

Zavítajte na miesto, kde sa zastavil čas. Nie je to Morava a ani divoký Váh. Zvezte sa s kanoe do krásneho ramena, ktoré kedysi bolo prepojené so starým Dunajom. Spomaľte, započúvajte sa do tichej prírody rozvetvených Dunajských ramien a objavte ich unikátnosť.

Na vode môžete spozorovať volavky popoľavé, striebrité a purpurové, kormorána či stopy po bobroch. O tunajšom vodnom živote Vám počas splavu porozprávajú lokálni, vodácki sprievodcovia.

Treba sa teplo obliecť. Aj keď teplota vzduchu klesne a hladina chladnej vody Vás sem tam otuží, zavinutí v teplých dekách s lampášom v ruke zažijete neopakovateľnú atmosféru sviatkov Dušičky.

Rieky sa v tomto termíne zvyčajne nesplavujú, podmienky pre splav budú preto unikátne. Potešte svoju myseľ rozmanitými farbami neskorej jesennej prírody a zažite dobrodružstvo, tú pravú idylku s lampášmi v ruke z kanoe na ramenách Dunaja.

Doprajte si výnimočný čas počas sviatkov a odneste si nevšedný zážitok. Dušičkový splav sa uskutoční v nádhernom prírodnom prostredí na rozvetvených Dunajských ramenách.

Sezóna výletov v Kraji zážitkov nikdy nekončí.

V cene lístka je zahrnuté:

vodácka výstroj (turistické kanoe, pádlo, certifikované plávacie vesty)
detské pádla pre malé deti
sudy pre uchovávanie vašich osobných vecí
skúsení sprievodcovia
"rýchlokurz" pádlovania pre začiatočníkov
deka a lampáš v kanoe
teplý nápoj po splave

Cena lístka

Základný 10 €

Zľavnený 8 € (dieťa od 6 do 15 rokov, senior nad 65 rokov, ZŤP)

Dieťa do 6 rokov zdarma

KÚPIŤ LÍSTOK

Info a program

Dĺžka trasy: 7 km

Smer jazdy: Vojka nad Dunajom a späť (cesta je unikátna po spleti ramien, späť sa pôjde inou trasou ako sa prichádzalo), nesplavuje sa celý čas, je naplánovaná aj krátka prestávka.

Celkový čas: 3 h

Maximálna kapacita: 50 ľudí

Kanoe je určené pre 8 vodákov, člny sa spoja do spoločného katamaránu, ktorý je bezpečný a neprevrhnuteľný. Odporúčame zobrať náhradné oblečenie.

Doprava do Vojky nad Dunajom: vlastná

10:00

Stretnutie pri futbalovom ihrisku vo Vojke nad Dunajom, na brehu Dunajských ramien.

Určenie posádok 8 miestnych katamaránov (lode sú neprevrhnuteľné), rozdávanie pádiel a povinných plávacích viest, inštruktáž, resp. rýchlokurz pádlovania pre začiatočníkov.

Začiatok splavu na Dunajských ramenách.

13:00

Ukončenie splavu, Vojka nad Dunajom.

Podávanie teplého nápoja po splave.

Copyright © 2024 Šamorínčan