sobota, 13. júl. 2024
futbalDS

Dunajská Streda uhrala doma sľubnú remízu proti Cracovii Krakov

12.7.2019, 14:19
aktuality.sk, KR PZ

Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda remizovali vo štvrtkovom úvodnom stretnutí 1. predkola Európskej ligy na domácom štadióne s Cracoviou Krakov 1:1.

V 40. minúte otvoril skóre vlastným gólom Dominik Kružliak, o štyri minúty neskôr vyrovnal Marko Divkovič, ktorý prekonal Slováka Michala Peškoviča v bránke hostí. V ich drese nastúpil v závere aj slovenský stredopoliar Milan Dimun.

Odveta je na programe na budúci štvrtok 18. júla o 19.00 h v Poľsku, postupujúci sa v 2. predkole stretne s gréckym Atromitosom.

Verejný poriadok zapezpečovalo počas futbalu takmer 300 policajtov. Na bezpečnosť občanov dohliadali policajti poriadkovej, dopravnej, železničnej a kriminálnej polície.

Pripravená bola aj špeciálna technika a služobné psy a vypomáhali nám aj kolegovia z ostatných krajov Slovenska. Polícia monitorovala situáciu najmä v centre mesta, kde sú sústredené reštauračné a pohostinské zariadenia. Pod dohľadom sme mali aj ostatné časti a príjazdové cesty.

Počas bezpečnostných opatrení nedošlo k žiadnym incidentom, ktoré by musela polícia riešiť, nebol narušený verejný poriadok, ani v uliciach, ani na štadióne. „Dá sa povedať, že v meste a aj na štadióne panovala medzi fanúšikmi priateľská atmosféra,“ uviedol veliteľ bezpečnostných opatrení plk. Ing. Szilárd Csicsai,  zástupca riaditeľa OR PZ v Dunajskej Strede.

Krátko pred polnocou boli opatrenia ukončené a návštevníci futbalu sa pomaly a v pokoji rozišli.

Copyright © 2024 Šamorínčan