IMG_1750

Druhé kolo bežeckej ligy pritiahlo stovku bežcov

18.4.2019, 04:47
Juraj Nagy

V nedeľu 14. 04. 2019 sa uskutočnilo v lesoparku Pomlé 2.kolo Šamorínskej bežeckej ligy. Upršané ráno neodradilo takmer 100 pretekárov a ich rodinných príslušníkov a kamarátov. A tí čo prišli, urobili dobre, lebo pršať prestalo a nakoniec bolo ideálne bežecké počasie, ktoré dopomohlo bežcom k veľmi pekným výkonom.

Už tradične začali škôlkari, ktorí si odbehli vzdialenosť 100 metrov. Medzi školákmi mali najväčšie zastúpenie miestne športové kluby Deti v pohybe, Kajak Canoe Klub Šamorín, ŠTK Šamorín a triatlonový klub Tri2Fly. Najlepšie si na trati 700 metrov počínali medzi mladšími žiačkami Nikola Kabátová, Ella Kallová, Stela Dupačová, mladší žiaci obhájili pozície z 1. kola v poradí Daniel Toth, Maxim Melichar a Michal Nagy. Najlepšie výsledky na rovnako dlhej trati medzi staršími žiačkami dosiahli Sofia Kallová, Radka Rončkevičová a Sandra Boháčová. Na prvých troch miestach medzi staršími žiakmi sa umiestnili Máte Lepi, Michal Klima a Mark Világi.

Kategóriu žien vyhrala s časom 0:21:35 Beata Belanová, na druhom a treťom miestne sa umiestnili Lucia Bulíková a Veronika Jágerová. Kategóriu mužov s výrazným náskokom vyhral Miroslav Peško s časom 0:18:05 pred Zoltánom Faragó a Matúšom Lunterom.

Celkové výsledky ako aj výsledky bežeckej ligy po 2. kole sú zverejnené na facebookovom profile 3klubu Šamorín, ako aj na stránke https://pretekaj.sk/sk/vysledky/samorinska-bezecka-liga-2019-1/642.

Najbližšie bežecké preteky, ktoré sú bodované v rámci Šamorínskej bežeckej ligy, sú šamorínsky Pomlérun (8. 5. 2019) a Horúce tri míle v Rohovciach na konci júna.