streda, 29. máj. 2024
Dráma a postup cez Sereď!

Dráma a postup cez Sereď!

22.9.2021, 07:26
www.stksamorin.sk

V 3.kole pohárovej súťaže zápas došiel až do penaltového rozstrelu, v ktorom sme boli úspešnejší a postupujeme.

Bol to zápas, v ktorom sa nervozita dala krájať. Hosťujúci fortunaligista na začiatku mal miernu prevahu, no postupom času sme iniciatívu prebrali my a v prvom polčase sme si vytvorili viac pološancí či šancí. Na oboch stranách sa iskrilo, hosťujúci celok reagoval podráždene na každý osobný súboj, naši hráči na domácej pôde nechceli súperovi ustúpiť, a tak sa žltá karta v rozhodcovom vrecku nikdy dlho neohriala. Hlavný rozhodca udelil celkovo 11 žltých kariet, na našej strane sa po druhej žltej pobral z ihriska inak aktívny Juraj Štefanka.

Bojovný výkon sme vyšperkovali v závere, keď sme hosťujúcu presilu nepustili do výraznejšej šance. Aj to nás zrejme nakoplo do penaltového rozstrelu. Ako prvý sa presadil Péter Nagy, po ňom hostia gól nedali. V druhej sérii hostia vyrovnali, keď na našej strane neskóroval Oikonomou. V tretej a štvrtej sérii s na našej strane presadili Boateng a Stašík a keďže hostia svoj štvrtý pokus nepremenili, Vlado Fujak v piatej sérii gólom spečatil náš postup cez favorita do šestnásťfinále Slovnaft Cupu. Meno súpera sa dozvieme po žrebe.

Hlasy po zápase:

Michal Kuruc, hlavný tréner ŠTK: “Pre nás to dnes bol futbalový sviatok. Prišiel prvoligista, hráčom som prízvukoval, aby sme si to s nimi rozdali, ukázali na čo máme. V zápase si myslím, že sme neboli slabším mužstvom, začiatok síce lepšie vyšiel súperovi, potom sme boli aktívnejší my. V druhom polčase to bolo o bojovnosti. Hráči k zápasu pristúpili dobre, zodpovedne, nebáli sa ísť do súbojov a myslím si, že sme ponúkli divákom zaujímavý futbal.”

Vladimír Fujak: “Bol to veľmi náročný zápas, najmä po fyzickej stránke, je to predsa len prvoligista a má svoju kvalitu. Pripravili sme sa naňho celkom zodpovedne, hrali sme dobre až do toho vylúčenia, kedy sme to museli vzadu zavrieť a snažiť sa udržať to do rozstrelu. Zápas bol nervózny, vedeli sme o tom, že v tíme majú výbušnejšie povahy, podstatné bolo neuhnúť zo súbojov, trochu ich rozladiť. Podarilo sa, sme šťastní z postupu.”

ŠTK Šamorín – ŠKF Sereď 0:0 (4:2 po penaltovom rozstrele)

Góly v rozstrele: Nagy, Boateng, Stašík, Fujak – Popović, Jureškin

Žlté karty: Nagy, Štefanka (ČK po 2.ŽK), Fujak, Leginus, Vrábel, Marić-Bjekić – Iglesias, Kříž, Jureškin, Karrica

Rozhodoval: Prešinský

ŠTK Šamorín: Trnovský – Pančík, Oikonomou, Stašík, Fujak – Baéz (67.Jančo (86.Marić-Bjekić), P. Nagy, Štefanka – Leginus, Boateng, Vrábel (74.Owusu)

Copyright © 2024 Šamorínčan