streda, 24. júl. 2024
Dovedú Šamorínčanky basketbalovú reprezentáciu na európsky šampionát?

Dovedú Šamorínčanky basketbalovú reprezentáciu na európsky šampionát?

21.11.2018, 12:07
vg, slovakbasket.sk
Fiba.basketball

Ženská basketbalová reprezentácia stojí pred mimoriadnou výzvou. V prípade dnešného víťazstva nad Čiernou Horou postúpia na európsky šampionát. V reprezentačnom drese sa predstavia aj dve Šamorínčanky a dôležité hráčky tímu Sabina Oroszová a Angelika Slamová. Zápas bude dnes večer vysielať aj RTVS.

Slovenská ženská basketbalová reprezentácia stojí na prahu šiestej účasti na majstrovstvách Európy za sebou. Pred zverenkyňami trénera Petra Kováčika však stojí neľahká úloha, ak chcú mať postupovú miestenku vo vlastných rukách, tak povinnosť velí zvíťaziť nad Čiernou Horou (streda 21. novembra o 18.00 h, ŠH Koniareň Ružomberok).

Dievčatá majú výborne rozohranú kvalifikáciu, pred záverečným zápasom sú na prvom mieste skupiny s bilanciou štyroch víťazstiev a jednej prehry. Do záverečného bloku kvalifikačných stretnutí vstúpili dôležitým víťazstvom 82:52 na Islande, ktoré ich udržalo v hre o postup. Situácia v A-skupine je totiž mimoriadne zamotaná, okrem Slovenska má reálnu šancu na postup aj náš najbližší súper  a tiež Bosna a Hercegovina.

„Chýba im tam jedna výrazná postava – Jelena Dubljevičová, ktorá je v Číne a nepríde. Možno práve to im dodá takú väčšiu energiu, že im chýba líderka a každá sa bude o to viac snažiť. Bude to iba o nás, ako sa my nastavíme. Veľmi sa tešíme na zaplnené publikum v Ružomberku, vo februári sme tam mali výbornú atmosféru. Ľudia nás podržali,“ vyjadrila sa k Čiernej Hore rozohrávačka slovenského výberu Angelika Slamová.

Prvá vzájomná konfrontácia dopadla lepšie pre zverenkyne trénera Petra Kováčika, v Podgorici zvíťazili najtesnejším možným rozdielom – 73:72. Teraz ich však bude hnať zaplnená ružomberská hala, v ktorej Slovenky neokúsili chuť prehry v aktuálnej kvalifikácii o účasť na ME 2019. „Ak budeme víťazom skupiny, tak to všetci budeme považovať za veľký úspech. Čaká nás možno ťažká robota, ale som presvedčený o tom, že budeme úspešní a spravíme všetko pre to, aby sme slovenský basketbal zase dostali do iného stavu, ako bol predtým,“ uviedol reprezentačný tréner.

basket

Sabina Oroszová - horný rad prvá zľava  a pod ňou je Angelika Slamová.

Copyright © 2024 Šamorínčan