štvrtok, 25. júl. 2024
opilecka_cesta

Doprava do Bratislavy kolabuje, hodinová kolóna vo Štvrtku na Ostrove

9.12.2019, 08:23
Pravda.sk

Cesta do práce môže byť nočnou morou pre desaťtisíce ľudí, ktoré prúdia do Bratislavy z obcí južného Slovenska. Po uzavretí dôležitej cesty hrozí kolaps dopravy. Pondelok ráno ukázal, že situácia sa výrazne zhoršila, najmä zo smeru od obce Štvrtok na Ostrove, kde sa išlo krokom a vodiči trávia v dlhej kolóne aj viac ako hodinu.

Informáciu priniesla Pravda.sk.

V piatok večer na Mikuláša pre stavbu obchvatu Bratislavy, diaľnice D4, uzavreli na pol roka ulicu Vinohradnícka, približne päť kilometrov dlhú cestu, ktorá spája Bratislavu a okolité satelitné obce na južnom Slovensku, ako sú napríklad Miloslavov či Kvetoslavov. Stalo sa tak napriek výzvam starostov satelitných obcí, aby sa zachovala možnosť prejazdu cez Vinohradnícku, aj keď obmedzená. Tak to bolo pôvodne plánované. Napokon sa zvolil variant úplného uzavretia cesty až do mája. Práve pondelok, keď idú deti do školy a ľudia do práce, ukáže, či je situácia zvládnuteľná alebo príde malá dopravná katastrofa. Tú ešte môže zhoršiť zlé počasie, čo počas zimy nie je vylúčené.

Tri kľúčové cesty

Do Bratislavy vedú z tejto oblasti tri dôležité cesty – jedna je cez Dunajskú Lužnú, druhá okolo Mostu pri Bratislave a tretia bola Vinohradnícka, ktorá v čase raňajšej a večernej špičky dokázala odbremeniť ostatné dve. Prešlo po nej niekoľko tisíc vozidiel denne. Každý deň hlási dopravné spravodajstvo z tohto smeru polhodinové až hodinové zápchy. Ľudia sa obávajú, že po uzavretí Vinohradníckej sa zápchy predĺžia aj dvojnásobne, čo by znamenalo kolaps dopravy z južného smeru.

Majú svoje skúsenosti. Keď pred piatimi rokmi opravovali železničné priecestie, ktoré sa nachádza na Vinohradníckej, dostať sa do Bratislavy znamenalo pobudnúť v kolóne dve až tri hodiny. Medzitým však pokračovala mohutná výstavba v regióne, takže teraz chodí z juhu viac áut ako vtedy.

Viac si môžete prečítať TU.

Copyright © 2024 Šamorínčan