Domáca séria končí po zápase s Košicami

8.9.2020, 06:11
stksamorin.sk
Tibor Őry

V 6. kole sme prvýkrát v tejto sezóne podľahli na svojom ihrisku tímu FC Košice v pomere 0:1.

Výkon na výbornú, výsledkovo však nestačil. Náš tím v súboji s jedným z favoritov na postup bol dominantný, nedokázal však svoju prevahu pretaviť v góly, dokonca ani prostredníctvom pokutového kopu, ktorý v 1. polčase nepremenil Ernest Boateng. V druhom polčase náš tím mal viacero šancí, bol to však súper, ktorý využil v stredovom kruhu zaváhanie obrany a v úniku dvoch hráčov prekonal inak výborne chytajúceho Száraza. V záverečnej snahe o vyrovnanie si skúsený postrážil časomieru a udržal, už tradičné, víťazstvo 0:1.

Ján Blaháč: “V prvom polčase bol z našej strany dominantný, plnili sme všetky pokyny do bodky. Vybehli sme na súpera, veľmi dobre sme kombinovali. Vrcholom nášho snaženia bol pokutový kop, ktorý sme však nepremenili. To bol jeden z rozhodujúcich momentov zápasu, pretože, ak by sme šli do vedenia, mohol byť priebeh celkom iný. Napriek tomu sme mali naďalej viac z hry a škoda druhého rozhodujúceho momentu zápasu, keď súper využil individuálnu chybu a dal gól. Na zahratí pokutového kopu sa dohodli hráči, po skvelom vstupe do zápasu ju mohol zahrať hocikto, dohodli sa takto. Bohužiaľ, dopadlo to takto. Dovolím si tvrdiť, že to bol možno náš najlepší zápas v sezóne, napriek tomu sme nebodovali.”

Jakub Švec: “Zápas sme mali v prvom polčase vo svojich rukách, korunovať sme to mohli gólom z penalty. Veľmi nás a mňa špeciálne, mrzí, že sme dnes neuspeli, zápas sme si prehrali prakticky sami, keď sme po individuálnej chybe nechali súpera ísť samého na bránu. So spoluhráčmi sme si v zápase rozumeli, na ihrisku to vyzeralo dobre, škoda tej prehry.”

V najbližšom zápase cestuje náš tím do Bardejova, kde v sobotu, 12.9. o 16:00 čelíme miestnemu Partizanu. Hajrá Somorja!

ŠTK Šamorín – FC Košice 0:1 (0:0)

Gól: 65. Gáll

Žlté karty: Oikonomou, Njie, Baez, Čunta, Marić-Bjekić – Keresteš, Ristovski, Turik, Kis, Kim, Rendon