streda, 17. apr. 2024
Do Skalice hladní po víťazstve

Do Skalice hladní po víťazstve

2.12.2020, 06:33
stksamorin

Štvrtý najlepší tímový výkon spomedzi klubov, ktoré zasiahli do programu 13. kola podľa indexu štatistického portálu Instat. Minimálne vyrovnaná partia s lídrom súťaže a najväčším favoritom na postup. Taký bol výkon ŠTK Šamorín v nedeľňajšom zápase proti Banskej Bystrici, hoci body nepriniesol.

Dnes sa naši futbalisti postavia súperovi z tretieho miesta tabuľky - MFK Skalica. 

V kabíne znelo uplynulé dva dni “škoda, ale obráťme list”. Už dnes, v stredu o 12:30 čaká náš tím ďalší súper z horných poschodí tabuľky, MFK Skalica (hrá sa na ihrisku súpera). V pondelok ráno absolvoval kompletný káder pravidelné testovanie na vírus covid-19. “Absolvovali sme v krátkom čase šieste testovanie, nepočítajúc tie celoplošné a vďakabohu sa nám vírus vyhýba, za čo sme veľmi radi. Opäť sme bez jediného pozitívneho prípadu, čo svedčí o tom, že opatrenia poctivo dodržiavame,” prezradil vedúci mužstva, Roland Csolle. Po testovaní nasledovali v pondelok a utorok dve tréningové jednotky a plná koncentrácia na súpera v nahustenom programe. “Aj nedeľňajší zápas, ale aj ten proti Košiciam ukázal, že môžeme hrať vyrovnané partie a v istých fázach môžeme byť dokonca lepší aj proti tímom, ktoré ašpirujú na postup do 1. ligy.

Na záver jesene nás čakajú také tímy ešte dva, hneď v stredu hráme proti Skalici a my veríme, že aj Skaličanom môžeme byť minimálne vyrovnaným súperom, len si musíme trochu viac veriť a byť trochu hladnejší po víťazstve,” povedal po predošlom zápase tréner Ján Blaháč, ktorý jedným dychom vyzdvihol pripravenosť kádra na porciu troch zápasov v krátkom časovom slede. “Máme natrénované veľmi veľa, keďže sme ani nachvíľu počas prestávky neprerušili tréningový proces, takže chalani sú nadupaní, fyzicky dobre pripravení a pokojne môžu odohrať tri plné zápasy za osem dní. Máme však široký káder, v ktorom sa do zostavy pýta viacero hráčov, takže uvidíme podľa aktuálnej potreby či urobíme do zápasu so Skalicou nejaké zmeny.”

Hajrá Somorja!

Copyright © 2024 Šamorínčan