štvrtok, 25. júl. 2024
Do Dubnice napraviť si chuť aj dojem

Do Dubnice napraviť si chuť aj dojem

25.10.2021, 08:04
www.stksamorin.sk
Tibor Őry

Prehra, na ktorú treba zabudnúť, no zároveň musí ostať výstrahou. Proti Petržalke prišiel dovtedy nevídaný výsledok. Sedemgólovú nádielku sme v klube v druhej lige nezažili a mnohí v radoch hráčov a funkcionárov taký výsledok nezažili počas celej kariéry.

Ťažko sa preto hľadali slová v snahe opísať dianie v kabíne bezprostredne po zápase, ale aj v ďalších dňoch. “Po zápase, ale deň po ňom sme si otvorene v kabíne povedali do očí to, čo každý cítil. Môžeme prehrať, ale nemôžeme prehrať takýmto spôsobom. Nešlo ale len o zápas v Petržalke, už predtým sme cítili, že v zápasoch nehráme to, čo trénujeme a chceme hrať. Posledná prehra to len umocnila, preto sme potrebovali vyčistiť stôl. Z tohto hľadiska boli uplynulé dni pozitívne, mohli sme sa opäť zomknúť ako tím,” prezradil ten najskúsenejší, Aldo Baéz. Ako jeden z lídrov kabíny, sa aj on snažil tím vrátiť do bojovného nastavenia už v ďalšom zápase. “Našťastie prichádza zápas, v ktorom máme možnosť odčiniť predošlý zápas. Musíme ísť doňho na 200 percent, hodiť Petržalku za hlavu a predviesť výkon a výsledok, ktorý nám napraví chuť a fanúšikom dojem,” dodal Aldo Baéz.

Reštartovať tím najmä v hlavách bola hlavná úloha uplynulých dní aj pre trénerský tím pod vedením hlavného trénera Michala Kuruca. Ten po zápase nechcel pod emóciami robiť závery, s tímom však rozanalyzoval čo sa stalo v nasledujúcich dňoch. “Niektoré veci si musia hráči v kabíne vyriešiť medzi sebou. My sme s trénermi samozrejme hráčom vysvetlili, čo sa v zápase stalo zlé, zanalyzovali sme si všetky negatívne aspekty nášho výkonu, no zároveň pozeráme do ďalšieho zápasu a hľadáme, čo a ako môžeme zlepšiť. Našou úlohou je vrátiť sa k tomu, čo nás zdobilo a spraviť všetko pre to, aby sme boli úspešní. V Dubnici určite príde k zmenám v zostave,” avizoval pred zápasom Michal Kuruc.

Dubnica je pred zápasom na prvom nezostupovom mieste druholigovej tabuľky, pričom v doterajšom priebehu získala o štyri body menej ako náš tím, so zápasom k dobru. V posledných piatich zápasoch prišli najprv dve výhry, nasledované tromi prehrami v zápasoch s tímami z horných priečok tabuľky, postupne Duklou, Skalicou a naposledy Košicami. Doterajšie tri výhry si Dubničania pripísali výhradne s nováčikmi. Hoci tá proti Námestovu nebola prekvapivá, s Rohožníkom už viac a najzaujímavejší výsledok je výhra s Humenným, keď sú Dubničania zatiaľ jediným tímom, ktorý prelomil úspešné výsledky nováčika. V pondelok nás teda rozhodne nečaká ľahká úloha, no musí prísť výkon, ktorý náš tím vráti na správnu cestu.

Hajrá Somorja!

Copyright © 2024 Šamorínčan