piatok, 26. apr. 2024
Dlhú oslabovku sme proti Skalici neustáli

30.8.2021, 07:37
Ladislav Kertész

V 6.kole sme doma podľahli MFK Skalica v pomere 0:1 po tom, čo sme 80 minút hrali bez vylúčeného Trnovského.

V úplnom úvode stretnutia sa akcie striedali na oboch stranách a náznaky šancí sme videli aj na našej strane. V 11.minúte však prišiel rýchly výpad hostí, po ktorom náš brankár Trnovský musel zatiahnuť ručnú brzdu, znamenajúcu červenú kartu. Následne prebrali iniciatívu Skaličania a ich ofenzívna aktivita bola cítiť. Kanonier Šebesta nastrelil brvno, viackrát podržal náš tím striedajúci brankár Gyurákovics či blokujúci stopéri Stašík a Malý. Pred prestávkou sa nám podarilo vyrovnať hru, no naša aktivita končila len v náznakoch.

Do druhého polčasu sme nastúpili v nezmenenej zostave a ešte s väčšou vervou. Hostia využívali svoju prevahu a dokázali si vytvárať nebezpečné šance, naša obrana však dokázala dlho vzdorovať a rýchlici v útoku hrozili nebezpečnými výpadmi. V 69.minúte sa hostia predsa len presadili, keď stopér Rudzan skóroval po rohovom kope. Hoci v desiatich, šamorínsky tím sa snažil o vyrovnanie, keď aktivitou hýril najmä Leginus, jeho zastreľovanie však gólový efekt neprinieslo. Skúsení Skaličania si záver postrážili a v číselnej prevahe doviedli zápas až k trom bodom.

Hlasy po zápase:

Michal Kuruc: “Začiatok nám nevyšiel, v 10.minúte sme urobili v obrane školácku chybu, keď sme nezabezpečili hráča, došlo k nedorozumeniu medzi stopérmi a brankárom, následne sme dostali červenú kartu, ktorá totálne rozbila celý náš plán. Osemdesiat minút sme sa museli brániť a spoliehať sa na to, že sa dostaneme do protiútoku. Ako hovorím, je to škoda, lebo celý týždeň s na niečo pripravujete a za desať minút vám to celé padne.

Erik Gyurákovics: “Sme sklamaní, pretože napriek oslabeniu sme dobre bránili takmer sme súpera udržali bez gólu. V závere sme mali dve-tri nádejné situácie, ktoré sme však nepremenili, takže škoda prehry, pretože nebyť vylúčenia, mohli sme bodovať. Do zápasu som naskočil nečakane, bez rozcvičky, snažil som sa mentálne nastaviť na to, aby som pomohol mužstvu, bohužiaľ to nakoniec na body nevyšlo.”

ŠTK Šamorín – MFK Skalica 0:1 (0:0)

Gól: 68.Rudzan

Žlté karty: Vera - Baumgartner

Červená karta: Trnovský

Rozhodoval: Dzivjak

ŠTK Šamorín: Trnovský – Pančík (84.Štefanka), Stašík, Malý, Vera (84. Jančo) – Nagy, Nebyla (73.Oikonomou), Vrábel (73.Appiah) – Leginus, Boateng, Owusu (13. Gyurákovics)