streda, 29. máj. 2024
Dílera drog vozil vodič zo Šamorína

Dílera drog vozil vodič zo Šamorína

31.8.2021, 13:07
KR PZ Trnava
ilustr. obrázok

Policajti z Dunajskej Stredy zadržali 32 ročného recidivistu z Hornej Potône. Drogy nielen prechovával ale ich aj predával. Policajnú raziu s krycím názvom Veštec 1 zrealizovali policajti v piatok, poobede. Muž bol na pohybe a na prevoz drog si zaobstaral 30 ročného vodiča aj s autom Škoda Octavia combi. Šamorínski policajti ich v obci Štvrtok na Ostrove vyzvali, aby zastavili. Vodič na výzvu nereagoval a počas jazdy sa podarilo spolujazdcovi vyhodiť z auta viac ako 400 dávok drogy. V obci Hubice sa obaja nakoniec policajtom vzdali. Policajti vyhodené vrecká našli a zaistili, a na slobode obmedzili aj oboch mužov.

Drogy našla Brenda v spálni domu

Policajti operatívne zistili, že ďalšie drogy môže mať podozrivý muž ukrytý v domoch. Pri dvoch domových prehliadkach bol nasadený do akcie aj služobný pes, špecialistka na vyhľadávanie drog so psovodom. Brenda, nemecký ovčiak, označila v spálni nočný stolík, v ktorom policajti zaistili ďalšie dávky pervitínu. Experti vyhodnotili časť zaisteného materiálu a podľa predbežných výsledkov vyšlo, že muž prechovával minimálne 500 dávok pervitínu vo forme bázy. Už toto množstvo stačilo, aby ho vyšetrovateľ obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Muž bol už v minulosti viac krát súdne trestaný, vyšetrovateľ preto navrhol, aby bol muž stíhaný väzobne. Mužovi hrozí strata slobody na 10 až 15 rokov.

Vodič jazdil pod vplyvom drog

Policajti zo Šamorína riešia aj vodiča, ktorý muža vozil. Po odbere moču mu vyšli pozitívne 3 hodnoty a to na extázu, metamfetamín, a amfetamín. Policajti mu zadržali vodičský preukaz a o jeho vine a treste bude polícia rozhodovať v správnom konaní.

Dílera drog vozil vodič zo Šamorína
Dílera drog vozil vodič zo Šamorína
Dílera drog vozil vodič zo Šamorína
Dílera drog vozil vodič zo Šamorína
Copyright © 2024 Šamorínčan