piatok, 21. jún. 2024

Detská tour Petra Sagana pokračuje druhým kolom v Šamoríne

11.6.2021, 13:38
Oznam

Detská tour Petra Sagana privíta tento rok v 6 kolách po celom Slovensku deti od 3 do 14 rokov v rôznych kategóriách. Druhé kolo je na programe už v túto nedeľu, 13. júna v Šamoríne. Keď v roku 1895 založili Václav Laurin a Václav Klement v Mladej Boleslavi továreň na výrobu bicyklov, bolo jasné, že cyklistika zostane navždy zapísaná v DNA tejto spoločnosti. Dnes už pod názvom ŠKODA nadväzuje na svoju históriu a podporuje cyklistické podujatia na Slovensku aj v zahraničí. Jedným z takýchto podujatí je aj Detská tour Petra Sagana, ktorá prinesie mladým cyklistickým talentom nezabudnuteľné zážitky už na svojom 8. ročníku. 

Svoje sily si zmerajú väčšinou na nenáročnom okruhu na lúkach, ihriskách či lesných cestách, pričom fanúšikovia ich môžu povzbudzovať priamo na trati. Popri medzinárodných pretekoch, ako sú Tour de France alebo španielska Vuelta, domácich Okolo Slovenska, L'Etape Slovakia by Tour de France či ŠKODA BIKE OPEN TOUR, tak Detská tour uzatvára paletu cyklo podujatí, ktoré si ŠKODA ako fanúšik cyklistiky zobrala pod svoje krídla. 

"ŠKODA je už tradičným partnerom cyklistických podujatí doma aj v zahraničí. Rozmach a obľúbenosť cyklistiky na Slovensku vidíme každoročne na najväčších pretekoch cestnej cyklistiky Okolo Slovenska, ale aj v teréne na najprestížnejších pretekoch horských bicyklov ŠKODA BIKE OPEN TOUR. Veľmi nás teší, že skvelú atmosféru a nezabudnuteľné zážitky môžeme priniesť aj najmladším pretekárom práve prostredníctvom Detskej tour Petra Sagana," uviedol Roman Rajtár, vedúci marketingu ŠKODA AUTO Slovensko.

Od odrážadla po profesionálny bike

Venovať sa cyklistike môže naozaj každý. Či už ide o profesionála na cestom bicykli, hoby bajkera na horskom, celé rodiny, mladých, starších alebo deti na odrážadlách. Stačí si nájsť to svoje podujatie, prísť, zabaviť sa a jednoducho začať. "Pre tých najmladších má byť bicyklovanie zábava, radosť z prvých prejdených kilometrov pri tomto skvelom športe. Verím, že Detská tour sprostredkuje účastníkom tieto pocity a získa tak do svojich radov nových nadšencov cyklistiky," hovorí Peter Zánický, riaditeľ pretekov a mládežnícky tréner Petra Sagana. 

Po Žiline sa druhé kolo Detskej tour uskutoční 13. júna v Šamoríne, pokračovať bude 27. júna v Topoľčiankach. Prvý prázdninový mesiac sa stretnú mladí cyklisti 18. júla vo Veľkom Slavkove, nasledovať bude 28. augusta kolo v Červenom Kláštore a sériu uzavrie 18. septembra posledné kolo v Jasnej. 

Jazdi ako Sagan aj ty! 

Pri zoznamovaní sa s cyklistikou netreba zabúdať, že ide v prvom rade o potešenie zo športu a stretnutia s kamarátmi. Po prvých kilometroch na odrážadle či menších bicykloch na rovinách môžu prísť na rad aj náročnejšie jazdy v teréne. ŠKODA vám prináša s Petrom Zánickým, riaditeľom Detskej tour, niekoľko tipov ako na to. 

1. Do bežných pedálov šliap prednou časťou chodidla. Ak sa nejazdí s nášľapnými pedálmi, je častou chybou zaberanie do pedálov pätou. 

2. Prehadzuj plynulo a často. To znamená, že ak sa mení terén, je potrebné meniť prevod postupne vždy iba o jedno prehodenie. 

3. Nafúkaj si správne svoje pneumatiky, bicykel tak bude lepšie kopírovať terén. Pri jazde na asfalte, či spevnenom teréne svoj MTB bicykel znesie približne 3 - 4 atmosféry, v teréne 2 - 2,5 atmosféry. 

4. Zapájaj do jazdy nielen nohy, ale aj ruky. Pevné uchopenie riadidiel je nielen bezpečné, ale aj zrýchli jazdu.

5. Pri jazde do prudkého kopca sa posaď dopredu na špičku sedla. Zmení sa tým ťažisko a neprešmykuje predné koleso pri výšľape.

6. Rozlož si sily aj v tiahlom stúpaní. Najviac energie sa míňa na neustále zrýchľovanie a spomaľovanie tempa, čo vedie v konečnom dôsledku k pomalšej jazde
 

Všetky ďalšie potrebné informácie k jednotlivým kolám a prihlasovaniu nájdete na stránke www.detskatour.sk

Copyright © 2024 Šamorínčan