utorok, 21. mar. 2023

Deti zo súboru Csali hrali španielským škôlkárom

1.7.2016, 13:14
Irena Szűcsová

V dňoch od 2. do 8. mája sa žiaci ľudového súboru Csali Základnej umeleckej školy Štefana Németha-Šamorínskeho v sprievode pedagóga Jenőho Hideghétyho a riaditeľky školy Ireny Szűcsovej zúčastnili festivalu v španielskom San Sebastián-Donostia. Kultúrneho podujatia sa zúčastnilo tisícky detí z celej Európy.

Naši žiaci mali obrovský zážitok z predfestivalového koncertu v škôlke Herrera,  pretože veľmi prajné obecenstvo tvorili deti vo veku od 3 do 7 rokov. Všetko bolo vynikajúco pripravené.

csali4

Prvý koncert na námestí v časti Passaia zorganizovala miestna hudobná škola so svojím žiackym speváckym zborom. Deti vedie učiteľka spevu a organizátorka podujatia Ane Pérez.

csali1

csali3

Vopred nám poslala noty baskickej ľudovej piesne Non geratzen den denbora, ktorú sme si spoločne zaspievali a zahrali s ich zborom. Oni zas zvládli našu ľudovú pieseň Tavaszi szél vizet áraszt.

Na záver spoločne odznela skladba Musikatu Bizitza. Koncert sa tešil veľkému záujmu srdečných divákov.

Druhé vystúpenie naši žiaci absolvovali vo vonkajších priestoroch strednej školy v Errenteria. Organizácia a privítanie bolo veľmi srdečné a priateľské.

Na obidvoch koncertoch účinkoval náš súbor so 60 členným dychovým orchestrom z hudobnej školy Johana Sebastiana Bacha z Lipska.

A famózna organizácia otváracieho ceremoniálu festivalu na miestnom štadióne v nás zanechala nezabudnuteľné zážitky.
 

 

 

 

 

Copyright © 2023 Šamorínčan