utorok, 11. máj. 2021 - Blažena
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Deň cestovného ruchu sa tento rok mimoriadne vydaril

8.10.2019, 14:01
HASOŠ

Na Súkromnej strednej odbornej škole sme si aj tento rok pripomenuli Svetový deň cestovného ruchu podujatím, ktoré sa nieslo v znamení vzťahu cestovného ruchu k digitálnym zmenám.

Naši žiaci druhého ročníka študijného odboru manažmentu regionálneho cestovného ruchu pod vedením svojich pedagógov poňali tému netradične a rozdelili ju do troch tematických celkov. Prvou témou bol Temný turizmus, provokujúci svojou tajomnosťou, bizarnosťou i mysticizmom. Žiakov téma oslovila až natoľko, že spoločenskú miestnosť zladili do pochmúrnych farieb, dokonca jej prispôsobili aj svoje oblečenie, v ktorom prezentovali témy, ako Ostrov bábik, Benátsky ostrov smrti, Čachtický hrad a Alžbeta Bátoryová či Havária Černobyľ.

[caption id="attachment_48926" align="alignnone" width="740"]OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA[/caption]

Druhá téma, určená hlavne pre chlapcov, bola rovnako pútavá: Lovecký cestovný ruch. Aj tentoraz sa podarilo v miestnosti navodiť atmosféru prezentovanej témy - lesa. Dekorovali ju jelenie trofeje, rôzne vábničky na lov jeleňov, diviakov, srncov i kačíc. Dokonca aj podlaha obsypaná jesenným lístím mala pripomínať lesný chodníček. Niekoľko chlapcov si mohlo na školskom dvore vyskúšať streľbu zo vzduchovky. Sme radi, že naše pozvanie prijal aj náš bývalý žiak Dominik Culka, ktorý má s poľovníctvom bohaté skúsenosti. Prezentoval lovecký cestovný ruch na území Slovenska i Maďarska a priebeh poľovačky od jej rezervácie, až po vydanie trofejí. O tom, že publikum téma zaujala, svedčilo množstvo otázok.

Zahanbiť sa nedali ani dievčatá, ktoré prezentovali tretiu tému – Módny cestovný ruch. V  tomto duchu žiačky vyzdobili ďalšiu miestnosť. Módne dekorácie boli vkusné a vlastnoručne vyhotovené. Vo svojich prezentáciách sa zamerali na módu v Miláne, Paríži a Londýne. Nezabudli spomenúť ani Bratislavské módne dni. Pozvaná vizážistka predviedla najnovšie trendy v líčení aj prakticky.

Teší nás, že sa aj tohtoročný Deň cestovného ruchu vydaril a bol iný ako po minulé roky. Naši žiaci študijného odboru manažmentu regionálneho cestovného ruchu ho zvládli na výbornú.  Veríme, že pozvaným žiakom, ich pedagógom aj rodičom zo ZŠ Mateja Korvína sa toto školské podujatie páčilo. Touto cestou vyslovujeme poďakovanie vedeniu základnej školy za spoluprácu.

Viac informácií nájdete na webovej stránke školy.

 

71781247_313750102822601_3585409243815084032_n

 

 

Copyright © 2021 Šamorínčan