24.3.2021, 06:50
stksamorin.sk
Tibor Őry

Po lekcii z efektivity a prehre 1:4 končíme v 4. kole Slovnaft Cupu.

V prvom polčase sme sledovali opatrný futbal z obidvoch strán, typický pre pohárové meranie síl a v ostatných zápasoch aj typický pre juhoslovenské derby. V 3. minúte nechali naši hráči spadnúť loptu v pokutovom území, z čoho krížnou strelou zahrozil Matić. V 12. minúte sa po rohovom kope preštrikoval k zakončeniu P. Nagy, trafil všk len brvno. V 37. minúte si voľno zobrala pravá strana našej zostavy a Matić preloboval Valacha. Prakticky z protiútoku mohol vyrovnať Baéz, jeho halfvolej však súperov brankár vytlačil na roh. Ešte v nadstavenom čase prvého polčasu bol blízko gólu aj Pančík, jeho strela však tesne minula vzdialenejšiu tyč.

Do druhého polčasu vleteli naši hráči s vervou. Striedajúci Jakub Švec sa v 55. Minúte preštrikoval na pravom krídle, spätnú prihrávku smeroval na Rymarenka, ktorý loptu prepustil Aldovi Baézovi. Jeho prízemnú strelu síce brankár vyrazil, no Aldo sa dostal opät k lopte a bol faulovaný. Nariadený pokutový kop premenil Martin Rymarenko. V 59. Minúte zachraňoval na čiare Juraj Pančík. O šesť minút neskôr bol Rymarenko blízko druhého gólu, jeho strela však skončila len na tyči. Nedáš-dostaneš platilo v 68. Minúte, keď sa Komárno vymanilo z nášho tlaku a z ojedinelej šance pridalo druhý gól.

O chvíľu už bolo o dva góly, keď naša obrana opäť laxne bránila kolmicu Komárna. Pohárovú katastrofu zavŕšil náš súper v 84. minúte po tom, čo sa naša obrana opäť nevyznamenala v dôraze. Zvyšok zápasu sa už len dohrával, a tak po výsledku 1:4 končíme v tohtoročnej edícii Slovnaft Cupu.

Michal Kuruc, hlavný tréner ŠTK: “Okrem dvadsiatich minút v druhom polčase, počas ktorých sme si vypracovali tlak, sme nehrali dobre, ani v defenzíve, ani v ofenzíve. Súper mal jednoducho koncentrovanejších a lepších hráčov, vďaka tomu vyhral. Už šesť-sedem zápasov riešime, že sme v zápasoch lepším tímom, že máme viac príležitostí, ale jednoducho absentuje hráčska kvalita na to, aby sme tie šance premieňali. Sú to šance, ktoré by mali premieňať aj hráči z nižších súťaží. Neostáva nám nič iné, len prepnúť rýchlo na druhú ligu. Čaká nás konečne domáci zápas v Šamoríne, ktorý bude veľmi dôležitý.”

ŠTK Šamorín – KFC Komárno 1:4 (0:1)

Góly: 57. Rymarenko (11 m) – 37. Matić, 68. Krela, 71. Tóth, 84. Bayemi

Žlté karty: Baéz, P. Nagy, Boateng – Abrahám

Rozhodoval: Ježík

ŠTK Šamorín: Valach – Marić-Bjekić (46. Švec), Oikonomou, Stašík, Fujak – P. Nagy, Baéz (77. Pinte), Jančo (68. Leginus) – Pančík, Z. Nagy, Rymarenko (77. Boateng)