sobota, 25. máj. 2024
Ďakujeme za 9 skvelých rokov na trase Bratislava - Dunajská Streda - Komárno

Ďakujeme za 9 skvelých rokov na trase Bratislava - Dunajská Streda - Komárno

14.12.2020, 14:00
RegioJet

Poďakovanie za skvelých 9 rokov na trati Bratislava - Dunajská Streda - Komárno patrí stevardom, rušňovodičom a všetkému ďalšiemu personálu, ktorý sa staral o pohodlie cestujúcich a hladkú prevádzku našich vlakov. Najväčšia vďaka ale patrí vám, našim cestujúcim! Ďakujeme za dôveru, priazeň a za to, že ste s nami počas posledných 9 rokov cestovali a využívali naše služby. Veľmi si to vážime. Za spoluprácu ďakujeme aj zastupiteľstvám obcí a miest pri trati a ďalším partnerom, s ktorými sme spolupracovali.

NEDEĽA, 4. MARCA 2012

Revolúcia na trati Bratislava - Dunajská Streda - Komárno odštartovala! Na sto kilometrov dlhú trasu vyrazila klimatizovaná súprava Bombardier Talent v žltej farbe. Odštartovanie prevádzky regionálnych vlakov RegioJet bolo veľkým míľnikom a prelomom na železnici v celom stredo- a východeurópskom regióne. Na trať smerujúcu naprieč Žitným ostrovom prišiel nový súkromný dopravca, ktorý v ponukovom konaní priniesol moderné súpravy, lepšiu cenu pre objednávateľa, nový koncept cestovného poriadku a služby, ktoré doposiaľ neboli v regionálnej železničnej doprave poskytované. Prvá jazda bola zadarmo. Ponuku v prvých hodinách využilo viac ako tisíc cestujúcich.

 9 ROKOV PREVÁDZKY, 25 MILÓNOV CESTUJÚCICH

Pre cestujúcich znamenal príchod RegioJetu pravidelný taktový cestovný poriadok s rozsiahlou ponukou spojov, klimatizované vlaky, internetové pripojenie, noviny a časopisy zadarmo a ďalšie služby. Cestujúci mali tiež možnosť si výhodne zakúpiť Thermalpass so vstupom do Thermalparku Dunajská Streda alebo Thermalparku Corvinus Veľký Meder. RegioJet zmenil štandard cestovania na tejto trati. Z pôvodne odpísanej trate na juhozápade Slovenska sa stala najvyťaženejšia jednokoľajová trať na Slovensku. Za necelých 9 rokov prevádzky prepravili osobné vlaky RegioJet na tejto linke takmer 25 miliónov cestujúcich.

REGIOJET ZO SLOVENSKA NEODCHÁDZA

RegioJet zostáva na Slovensku aktívny v diaľkovej medzinárodnej a vnútroštátnej doprave na trasách Košice – Žilina – Praha a späť a Žilina – Bratislava – Praha a späť, kde je najväčším dopravcom na týchto medzinárodných linkách spájajúcich Slovensko s Českou republikou. Tieto spoje prevádzkuje bez akejkoľvek dotácie štátu a hodlá ich aj naďalej v budúcnosti rozvíjať.

V lete bude RegioJet opäť spájať vlakmi Slovensko s jadranským pobrežím v Chorvátsku.

RegioJet sa taktiež zúčastní výberového konania na zabezpečenie prevádzky vlakov na trase Bratislava – Komárno, ktoré aktuálne vyhlásilo Ministerstvo dopravy a výstavby SR a malo by o dva roky priviesť na trať vysúťaženého dopravcu.

Copyright © 2024 Šamorínčan